Zelenski pēdējā brīdī grib noņemt no starta līnijas
Papildināts

Volodimirs Zelenskis piedalās prezidenta amata kandidātu debatēs Kijevas Olimpiskajā stadionā

FOTO: AP/Scanpix

Kijevas sestajā apelāciju tiesā šovakar iesniegta prasība atcelt Ukrainas prezidenta amata kandidāta Volodimira Zelenska reģistrāciju dalībai prezidenta vēlēšanās, vēsta ziņu aģentūra Interax. Šo jautājumu tiesa trīs tiesnešu sastāvā sākotnēji gatavojās izskatīt pulksten 21:00, taču pēc tam sēdi pārcēla uz stundu vēlāku laiku plkst.22:00, jo viens no tiesu kolēģijas locekļiem bija aizņemts citā sēdē. 

Prasību anulēt Zelenska kandidatūru tiesā iesniedzis sabiedriskās organizācijas „Ukrainas akcionāru asociācija” pārstāvis, advokāts Andrejs Hiļko. Viņš pieprasa atzīt, ka ir notikusi vēlētāju uzpirkšana un atcelt Ukrainas Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu reģistrēt Volodimira Zelenska kandidatūru Ukrainas prezidenta vēlēšanām.

Zelenska priekšvēlēšanu štāba advokāts Vadims Galaičuks paziņojis, ka prasības iesniedzējs Andrejs Hiļko jau agrāk izcēlies ar „dīvainām” iniciatīvām un iesniegumiem tiesām. Arī šajā gadījumā viņa prasībai neesot nekāda pamata vai izredžu uz pozitīvu tiesas lēmumu.

Kā piemēru Hiļko dīvainajām iniciatīvām advokāts minējis viņa jau agrāk tiesā iesniegto prasību atzīt Volodimira Zelenska tikšanos ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu par priekšvēlēšanu aģitāciju.

Bet tikmēr pats Andrejs Hiļko paziņojis, ka aicināšot tiesu pārcelt sēdi un pieaicināt arī otru pusi, kura, iespējams, nemaz nav informēta par šo prasību. Viņš arī atteicies sīkāk izskaidrot sava iesnieguma būtību, norādot, ka to darīšot tiesas sēdes laikā.

Radio stacija "Echo Moskvi" ap plkst.23:00 pēc Latvijas laika vēstīja, ka tiesa ir sākusi izskatīt Hiļko prasību, kas balstās uz pieņēmumu, ka Volodimira Zelenska sociālajā tīklā Facebook iztiktais piedāvājums saviem atbalstītājiem saņemt biļetes uz prezidenta kandidātu debatēm Kijevas Olimpiskajā stadionā par brīvu ir vērtējams kā vēlētāju uzpirkšana. Tiesā ir ieradies arī Zelenska pārstāvis, kurš aicinājis šo prasību noraidīt.

Savu lēmumu tiesneši paziņos neilgi pēc pusnakts, taču noprotams, ka viņi paši pret šo lietu ir noskaņoti skeptiski.

Jau ziņots, ka Prezidenta vēlēšanu otrā kārta Ukrainā paredzēta rīt. Pirmajā kārtā Zelenski atbalstīja 30% vēlētāju un viņš bija pārliecinošs līderis, gandrīz divas reizes apsteidzot pašreizējo Ukrainas prezidentu Petro Porošenko.

Uz augšu