Gvaido aicina venecuēliešus sestdien doties gājienos uz armijas bāzēm un kazarmām

Venecuēlas pašpasludinātais prezidents Huans Gvaido FOTO: AP/Scanpix

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido, kurš pasludinājis sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju, aicinājis savus atbalstītājus sestdien doties gājienos uz militārajām bāzēm un kazarmām, lai pārliecinātu armiju pāriet viņa pusē un piespiest prezidentu Nikolasu Maduro atkāpties.

Savukārt svētdien tiks noturēti aizlūgumi par cilvēkiem, kas gājuši bojā neseno protestu laikā, tviterī paziņoja opozīcijas līderis.

Gvaido aicināja tautiešus turpināt protestēt ar vērienu un miermīlīgi un neriskēt ar savu dzīvību.

Protestos no otrdienas līdz ceturtdienai Venecuēlā gājuši bojā pieci cilvēki, tostarp trīs pusaudži, ziņoja nevalstiskās aktīvistu monitoringa organizācija "Observatorio Venezolano de Conflictividad Social" (OVCS).

Jau vēstīts, ka Venecuēlā turpinās konfrontācija starp Maduro un Gvaido, kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts vadītāju atzinušas aptuveni 50 valstis, arī ASV un vairākas Latīņamerikas valstis.

Krievija un Ķīna ir to valstu vidū, kas turpina atbalstīt Maduro.

Otrdienas vakarā Maduro televīzijā teica uzrunu tautai, paziņojot, ka bruņotie spēki savās rindās uzvarējuši "nelielu grupu pučistu", kas atbalstījuši Gvaido. Maduro solīja, ka sacelšanās dalībnieki tiks krimināli sodīti.

Vēl pirms tam Gvaido paziņoja, ka sākusies Maduro gāšanas "pēdējā fāze" un viņu atbalsta daļa armijas, tomēr valdība uzsvēra, ka situācija tiek kontrolēta.

Gvaido jau sen cenšas pārliecināt armiju nostāties viņa pusē, taču drošības spēki līdz šim palikuši lojāli Maduro.

Uz augšu
Back