Tērauda: NEPLP vēršanās pret žurnālistiem, kas dara savu darbu, ir skumjš pārsteigums

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Patriks Grīva (no kreisās) un padomes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas informācijas telpas stiprināšanu un cīņu ar Krievijas propagandu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Fakts, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vēršas pret žurnālistiem, kas dara savu darbu, ir skumji pārsteidzošs, pauda Saeimas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP), komentējot NEPLP uzsākto administratīvā pārkāpuma lietvedību pret mediju koncernu "All Media Latvia".

Viņa norādīja, ka normas, kuras tika ieviestas, lai cīnītos ar dezinformāciju un hibrīdkaru, šobrīd tiek izmantotas, lai apspiestu mediju brīvību.

Komentējot NEPLP iespējamo atlaišanu, Tērauda skaidroja, ka šobrīd tiek gaidīts Ģenerālprokuratūras slēdziens.

"Ja tajā atklāsies nelikumības, tad arī būs pamats, savukārt pārējie jautājumi krājas rindā," pauda Tērauda. Viņa piebilda, ka "jautājums ir, kad labās reputācijas zudums būs acīmredzams".

Kā ziņots, NEPLP sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību pret mediju koncernu "All Media Latvia", vērtējot iespēju sodīt uzņēmumu par to, kā TV3 ziņu raidījumā interpretēta Valsts kontroles paustā kritika pašas NEPLP darbam.

NEPLP pārstāvji neatzīst, ka tādejādi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (EPLL) normu, kas pērn tika pieņemta, lai cīnītos ar pret Latviju vērstu propagandu, izmantotu savtīgos nolūkos. Savukārt "All Media Latvia" noraida NEPLP apgalvojumus par it kā nepatiesu ziņu izplatīšanu un sola aizstāvēt savu neatkarību un tiesības uz brīvu iespēju veidot faktos balstītas ziņas un viedokļus, jo apspriežamās ziņas avots ir Valsts Kontroles ziņojums un tam veltītā preses konference.

Tikmēr divas Latvijas žurnālistus apvienojošas organizācijas informējušas EDSO komisāru mediju brīvības jautājumos par NEPLP līdzšinējo praksi konkrētās likuma normas piemērošanā, kas, to ieskatā, ir iespējami politiski motivēta atriebība.

Uz augšu
Back