P, 15.08.2022.

Francija iebilst pret atkārtotiem "Brexit" pagarinājumiem

TVNET/LETA/AFP
Francija iebilst pret atkārtotiem "Brexit" pagarinājumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Francija iebilst pret "atkārtotiem pagarinājumiem" Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības (ES), piektdien paziņoja Francijas prezidenta kancelejas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Francija nevēlas ieslīgt ""Brexit" samitu ciklā" pēc šomēnes gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kurās Lielbritānija piedalīsies pēc tam, kad tās izstāšanās no bloka termiņš tika pagarināts līdz oktobra beigām, sacīja amatpersona.

Francijas prezidenta kancelejas amatpersona, kas runāja anonīmi, piebilda, ka Lielbritānijai "risinājumu vajadzētu rast līdz 31.oktobrim".

"EP vēlēšanas varētu radīt politisku satricinājumu, kā rezultātā abas partijas noslēgtu vienošanos līdz 30.jūnijam," pauda amatpersona.

"Tomēr, ja situācija netiek atrisināta līdz 31.oktobrim, kad darbu sāks jaunais Eiropas Komisijas sastāvs, mēs neieslīgsim "Brexit" samitu ciklā," piebilda amatpersona.

Francija prezidenta Emanuela Makrona vadībā izrāda arvien lielāku nepacietību, kad Lielbritānija izstāsies no ES, bažījoties, ka neskaidrības novērš uzmanību no plašāku ES jautājumu risināšanas.

Tas radījis nesaskaņas Francijas attiecībās ar tradicionālo sabiedroto Vāciju, kas mudinājusi iecietīgāk izturēties pret "Brexit" procesu.

ES līderi bez Lielbritānijas dalības ceturtdien publiskoja plašu paziņojumu par principiem bloka nākotnei pēc "Brexit", solot "jaunu 27 valstu savienību, kas veidos nākotni kā viens veselums".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu