Francijā "dzelteno vestu" protestos izraisījušies vardarbīgi incidenti

"Dzelteno vestu" protesti Francijā

FOTO: SCANPIX

Vairākās Francijas pilsētās, arī galvaspilsētā Parīzē, jau 26.sestdienu pēc kārtas notikuši "dzelteno vestu" protesti pret prezidentu Emanuelu Makronu, un dažviet policijas un protestētāju starpā izraisījušies vardarbīgi incidenti.

Kopumā dalībnieku skaits protestos turpina sarukt.

Ja pirms nedēļās visā Francijā protestos plkst.14 piedalījās 3600 cilvēki, tad šodien šajā pat laikā bijis vien 2700 protestētāju, arī 600 Parīzē, liecina policijas aplēses.

Vairāki simti protestētāju piedalījās demonstrācijā Parīzes centrā netālu no Žisjē universitātes. Šī vieta izraudzīta, solidarizējoties ar skolotājiem, kas šonedēļ streikoja, protestējot pret izglītības reformu projektu.

Tā kā protesti Elizejas laukos un daudzviet Parīzes centrā aizliegt, organizētāji aicināja "nacionālās" demonstrācijas rīkot Lionā un Nantē.

Abās pilsētās demonstrācijās iesaistījās no 2000 līdz 3000 cilvēku, liecina ziņu aģentūras AFP aplēses.

Spriedze saasinājās Nantē, kad policija vērsās pret protestētāju grupu, kas likumsargus bija apmētājusi ar akmeņiem.

Lionā un Nantē policija lika lietā asaru gāzi, lai izklīdinātu pūli, kad vairāki maskās tērpti protestētāji sāka sliet barikādes.

"Dzelteno vestu" kustība radās novembra vidū Francijas lauku rajonos kā reakcija uz plānoto degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret prezidenta Emanuela Makrona politiku.

Sadursmes "dzelteno vestu" iknedēļas protestos Francijā kļuvušas par ierastu parādību.

Uz augšu