S, 13.08.2022.

Čelsijai Meningai atkal noteikts apcietinājums

TVNET/LETA/AFP
Čelsijai Meningai atkal noteikts apcietinājums
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Čelsija Meninga
Čelsija Meninga Foto: AP/Scanpix

Bijušajai ASV kareivei Čelsijai Meningai ceturtdien tika noteikts atkārtots apcietinājums par necieņu pret tiesu, jo viņa atkal atteikusies liecināt izmeklēšanā pret vietni "WikiLeaks" un tās dibinātāju Džūljenu Asanžu.

Meningas juristu komandas pāstāvis Endijs Stepanjans sacīja, ka tiesnesis Entonijs Trenga noteicis apcietinājumu Meningai par jaunu atteikšanos liecināt.

Meninga, kas pavadījusi septiņus gadus armijas cietumos par ASV noslēpumu nopludināšanu "WikiLeaks" 2010.gadā, šogad no marta līdz maijam divus mēnešus bija ieslodzīta cietumā Virdžīnijas štata Aleksandrijas pilsētā par necieņu pret tiesu, jo bija atteikusies liecināt izmeklēšanā pret vietni "WikiLeaks".

Meninga ceturtdien pirms tiesas sēdes paziņoja, ka atkal atteiksies liecināt.

"Es negrasos pakļauties šai zvērināto tiesai," Meninga sacīja žurnālistiem pie Aleksandrijas tiesas nama.

Bijusī militārās izlūkošanas analītiķe Meninga 2013.gada augustā ASV tika notiesāta par spiegošanu un citiem noziegumiem pēc savas atzīšanās, ka nodevusi slepenus valdības un armijas dokumentus vietnei "WikiLeaks". Karatiesa viņu atzina par vainīgu 20 apsūdzības punktos.

Viņa tika aizturēta 2010.gadā un pavadīja ieslodzījumā armijas cietumā Kanzasas štata Levenvērtas fortā apmēram septiņus gadus no piespriestā 35 gadu cietumsoda.

Meninga mūža lielāko daļu ir bijusi pazīstama kā vīrietis vārdā Bredlijs Menings, bet, jau atrodoties ieslodzījumā, lūdza, lai viņu uzskata par sievieti un dēvē par Čelsiju.

Meninga 2017.gada maijā tika atbrīvota no ieslodzījuma saskaņā ar bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas lēmumu samazināt viņai piespriesto 35 gadu cietumsodu. Obama, pieņemot vienu no saviem pēdējiem lēmumiem ASV prezidenta amatā, apžēloja 64 cilvēkus un samazināja sodus vēl 209, arī Meningai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu