Gvaido apstiprina, ka Venecuēlas opozīcijas pārstāvji devušies uz Oslo
Papildināts

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido FOTO: AP/Scanpix

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido ceturtdien apstiprinājis, ka opozīcijas pārstāvji devušies uz Oslo, bet noliedza, ka notiktu sarunas ar Venecuēlas valdības pārstāvjiem.

(Papildināta ziņa.)

Norvēģijas Ārlietu ministrija šodien apstiprināja, ka ir kontaktējusies ar abu pušu pārstāvjiem, raksturojot pašreizējo situāciju kā "izpētes fāzi", kuras mērķis ir sekmēt risinājuma atrašanu Venecuēlas krīzei.

Ministrija apliecināja, ka ir gatava turpināt atbalstīt centienus rast miermīlīgu risinājumu Venecuēlas situācijai.

Mediji ceturtdien ziņoja, ka Venecuēlas valdības un opozīcijas pārstāvji devušies uz Oslo, lai uzsāktu sarunas par iespējamo valsts politiskās krīzes atrisināšanu.

Norvēģijas raidorganizācija NRK, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēstīja, ka šī ir jau otrā reize, kad abu pušu pārstāvji tiekas Oslo, piebilstot, ka sarunas notikušas arī Kubā.

Gvaido ceturtdien sacīja, ka Norvēģijas amatpersonas cenšas panākt abu pušu sēšanos pie sarunu galda, taču vēl nekādas sarunas starp opozīciju un Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro valdību nav notikušas.

"Tie ir Norvēģijas centieni, kas ilgst jau mēnešiem. Šis bija otrais uzaicinājums doties uz Oslo. Viss pārējais ir spekulācijas," paziņoja Gvaido.

Viņš sacīja, ka Norvēģijas centieni kļūt par starpnieku ir viena no daudzajām iniciatīvām.

Maduro savā trešdienas televīzijas uzrunā tieši nepieminēja iespējamās sarunas ar opozīciju, taču izteicās, ka informācijas ministrs Horhe Rodrigess devies uz ārvalstīm "ļoti svarīgā" uzdevumā.

Gvaido žurnālistiem Karakasā apstiprināja, ka opozīciju Norvēģijā pārstāv bijušais deputāts Herardo Blijde un Nacionālās sapulces viceprezidents Staļins Gonsaless.

Mediji ziņoja, ka Maduro režīmu pārstāv Rodrigess un gubernators Ektors Rodrigess.

Venecuēlā turpinās konfrontācija starp Maduro un Gvaido, kas janvārī sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu pagaidu izpildītāju un kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts pagaidu vadītāju atzinušas vairāk nekā 50 valstis, arī ASV un daļa Latīņamerikas valstu.

Savukārt Krievija un Ķīna ir to valstu vidū, kas turpina atbalstīt Maduro.

Uz augšu
Back