Ždanoka cer, ka jaunajā Eiropas Parlamentā vairs nebūs Eiropas Tautas partijas un sociālistu vairākums

Latvijas Krievu savienības līdere un Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Krievu savienības (LKS) līdere Tatjana Ždanoka cer, ka jaunajā Eiropas Parlamentā vairs nebūs Eiropas Tautas partijas un sociālistu vairākums, sacīja politiķe.

"Šī koalīcija ir pretdabiska, un tāda tā izskatījās jau pirms 2014.gada vēlēšanām. Tāpēc ceru, ka vairākums būs citām, līdz šim mazākām EP frakcijām, kuras arī varētu veidot Eiropas Komisijas vadību," sacīja Ždanoka.

Viņa piebilda, ka, vadoties pēc šī principa, Latvijai eirokomisāra amatam būtu jāvirza nevis Valdis Dombrovskis (JV), bet kādas citas partijas pārstāvis. "Dombrovska darbību vienmēr esmu vērtējusi ļoti kritiski," uzsvēra Ždanoka.

LKS rezultātus EP vēlēšanās Ždanoka skaidroja ar to, ka partijai ir "ļoti uzticīgs vēlētājs". "Daudzi cilvēki man ir teikuši, ka, neskatoties ne uz ko, vienmēr balsos par LKS. Mums ir stabils un uzticams elektorāts," sacīja Ždanoka.

Citu partiju rezultātus EP vēlēšanās Ždanoka nevēlējās komentēt.

Jautāta, vai jaunajā EP sasaukumā turpinās darboties "Eiropas brīvās apvienības" grupā, Ždanoka atbildēja apstiprinoši.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka pēc lielākās daļas vēlētāju balsu saskaitīšanas pa diviem Eiropas Parlamenta (EP) deputātu mandātiem varētu iegūt "Jaunā Vienotība" (JV), "Saskaņa" un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNK).

Savukārt pa vienai deputāta vietai, saskaņā ar neoficiālo informāciju, varētu iegūt apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) un LKS.

Pašlaik nav apkopoti dati vien no dažiem iecirkņiem.

Līdz ar to EP varētu tikt ievēlēti Valdis Dombrovskis (JV), Sandra Kalniete (JV), Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (GKR/S), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Ždanoka.

Pašlaik joprojām lielāka skaidrība ir par septiņiem mandātiem. Savukārt uz atlikušo vienu mandātu teorētiski vēl ir iespēja pretendēt gan VL-TB/LNNK, tādējādi kopumā iegūstot divus mandātus, gan Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), tomēr saņemot vienu deputāta mandātu.

Iepriekšējās EP vēlēšanās, 2014.gadā, partija "Vienotība", kuras rindās tolaik bija arī vairāki nu jau citu partiju biedri, ieguva 46,19% balsu. Par VL-TB/LNNK toreiz nobalsoja 14,25% vēlētāju, par "Saskaņu" - 13,04%, par ZZS - 8,26%, bet par LKS - 6,38%. Toreiz "Vienotība" ieguva četras deputātu vietas EP, bet VL-TB/LNNK, "Saskaņa", ZZS un LKS - pa vienai.

Kā ziņots, sestdien Latvijā notika EP vēlēšanas, un plkst.20 vēlēšanu iecirkņi tika slēgti. Vēlēšanu rezultāti gan tiks paziņoti naktī uz pirmdienu, kad vēlēšanas noslēgsies visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Uz augšu
Back