Bijušais Beļģijas karalis beidzot iesniedz DNS paraugu gadiem ilgušā paternitātes lietā

FOTO: AFP/SCANPIX

Bijušais Beļģijas karalis Alberts II vairāk nekā desmit gadus ieilgušas paternitātes lietas ietvaros iesniedzis DNS paraugu, lai izvairītos no iespaidīga naudassoda - 5000 eiro par katru novilcināto dienu, vēsta raidorganizācija BBC.

84 gadus vecais Alberts II vairāk nekā desmit gadu garumā cenšas atvairīt beļģu mākslinieces Delfīnes Boēlas apgalvojumus, ka viņa ir bijušā karaļa ārlaulības meita. Otrdien Alberts II beidzot piekrita nodot siekalu paraugu.

Alberts II, kurš bija Beļģijas karalis no 1993. līdz 2013. gadam, noliedz paternitāti.

Baumas par Alberta II ārlaulības bērnu pirmoreiz izskanēja 1999.gadā, kad iznāca neautorizēta biogrāfija par viņa sievu. Apsūdzības ierāva karaļnamu skandālā un bija pamats ilggadējai apspriešanai Beļģijas medijos.

Boēla 2005.gadā pirmoreiz publiski paziņoja, ka karalis Alberts II esot viņas bioloģiskais tēvs.

Viņas māte, beļģu aristokrāte Sibilla de Selisa Lonšampa, apgalvo, ka viņai ar Albertu no 1966. līdz 1984.gadam esot bijis romāns. Tolaik viņš vēl bija tikai princis, bet 1993.gadā pēc negaidītās brāļa nāves kļuva par karali. Alberts II bija Beļģijas karalis līdz 2013.gada jūlijam, kad sliktas veselības dēļ atteicās no troņa. Viņa vietā stājās dēls Filips.

Neskatoties uz to, Alberta II ienākumi ir ap vienu miljonu eiro gadā.

Neilgi pēc Alberta II atkāpšanās no troņa Boēla ierosināja tiesā paternitātes lietā. Baumoja, ka viņas apņēmība tiesāties esot novedusi pie Alberta II atsacīšanās no karaļa titula.

Šogad Alberts II nepildīja tiesas rīkojumu iesniegt DNS paraugu un centās to pārsūdzēt. Sākumā tiesa nolika bijušajam karalim trīs mēnešu termiņu, kura laikā jāiesniedz siekalu paraugs paternitātes testa veikšanai. Ja paraugs noliktajā laikā netiks iesniegts, Boēla automātiski tiks uzskatīta par viņa meitu un varēs pretendēt uz mantojumu, lēma tiesa.

Beļģija ir konstitucionāla monarhija, kurā karalim ir galvenokārt ceremoniāla loma.

Uz augšu