Ķīnā hakeriem izdodas novirzīt Tesla Model S pretējā joslā

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Ķīniešu hakeriem pirms kāda laika izdevies savām iegribām pakļaut Tesla autopilota sistēmu. Ar uzlīmēm uz asfalta viņiem izdevās autopilotu apmānīt un novirzīt mašīnu pretējā joslā.

Jāteic - labi vien, ka šoreiz hakeri nerīkojās ļaunprātīgos nolūkos, bet gan, lai meklētu autonomās braukšanas sistēmu vājās vietas. Interesanto eksperimentu veica Ķīnas koncerna Tencent drošības eksperti, un viņiem pat nebija nepieciešamas modernas tehnoloģijas, lai novirzītu Tesla Motors ražoto elektrosedanu pretējā joslā.

Proti, autopilota samulsināšanai viņiem pietika vien ar pāris uzlīmēm uz ceļa. Kā norāda vācu AutoBild, pirmajā testā aplīmēt ceļa apzīmējumi. Tā rezultātā līnijas, ko autopilota sistēma izmanto kā orientieri telpā, elektroniskajās acīs izskatījās izplūdušas kā spēcīgā lietū un auto vairs nespēja saglabāt savu pozīciju joslā.

Otrajā eksperimentā savukārt pieticis vien ar maziem baltiem marķieriem uz ceļa seguma, lai autopilots uzskatītu, ka var droši pārvietoties uz blakus joslu, bet faktiski iebrauca pretējā joslā.

Šie izmēģinājumi, kas veikti slēgtā teritorijā kontrolētos apstākļos, norāda, ka sliktos laika apstākļos un vietās kur notikušas negaidītas izmaiņas ceļa apzīmējumos, ko cilvēks pat var nepamanīt, pieaug autopilota kļūdas iespējamība. Un tas ir spēcīgs signāls Tesla Motors rīkoties, lai pilnveidotu savas autopilota programmatūras algoritmus. 

Tāpat zemāk pievienotajā video, kur izbraukšana no savas joslas apskatīta apmēram 1 minūti un 20 sekundes pēc sākuma, Tencent demonstrē, ka iespējams piemānīt arī lietus sensorus un ar spēļu konsoles pulti pilnībā pārņemt Tesla Model S vadību.

Uz augšu