Peskovs atbild Londonai, ka Krievija savu savu uzvedību nemainīs

Dmitrijs Peskovs

FOTO: Reuters/ScanPix

Krievija negrasās mainīt savu uzvedību, lai uzlabotu attiecības ar Lielbritāniju, piektdien sacīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, norādot, ka Krievijas uzvedībā arī šobrīd nav nekā nosodāma.

"Nē, mēs savu uzvedību nemainīsim, jo vienīgais, ko Krievija vēlas, ir savstarpēji izdevīgas attiecības, kas būtu balstītas cieņā pret abu pušu interesēm, un šādā uzvedības līnijā nav nekā nosodāma," ekonomikas foruma gaitā Sanktpēterburgā ziņu aģentūrai "Interfax" sacīja Peskovs.

Viņš uzsvēra, ka "savādākas izpausmes kaitē divpusējām attiecībām".

"Un mēs redzam sekas un tieši to, kādā stāvoklī ir Krievijas-Lielbritānijas attiecības," piebilda Peskovs.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins nule teicis, ka vēlētos, lai saistībā ar šīm attiecībām tiktu rasta izeja no pašreizējās situācijas, atgādināja Kremļa preses sekretārs.

Kā iepriekš norādīja Putins, Krievijai un Lielbritānijai ir jāpāršķir lappuse divpusējās attiecībās.

Jau pēc tam Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas pārstāve norādīja, ka Lielbritānijas un Krievijas attiecības var uzlaboties vienīgi tad, ja Krievija mainīs savu uzvedību.

"Citādas attiecības ir iespējamas tikai tad, ja Krievija maina savu uzvedību," ceturtdien norādīja Mejas preses pārstāve, uzsverot, ka bijušā Krievijas spiega Sergeja Skripaļa saindēšana bijusi nicināma rīcība.

"Mēs esam skaidri likuši saprast, ka Krievijas agresivitāte un destabilizējošā uzvedība grauj tās apgalvojumu ticamību, ka tā ir atbildīgs starptautiskais partneris," norādīja Mejas preses pārstāve.

Londona apsūdzējusi Krieviju, ka tā sarīkoja uzbrukumu Skripaļam, saindējot viņu ar nervus paralizējošo vielu "Novičok".

Skripaļs un viņa meita Jūlija pagājušā gada 4.martā Solsberijā tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes secināja, ka Skripaļiem uzbrukts ar "Novičok". Skripaļi tika hospitalizēti kritiskā stāvoklī, bet vēlāk atveseļojās.

Maskava noliegusi, ka būtu saistīta ar notikušo.

Incidents izraisīja ievērojamu saspīlējumu Krievijas attiecībās ar Lielbritāniju un citām rietumvalstīm.

Tomēr Putins ekonomikas forumā Sanktpēterburgā ceturtdien pavēstīja, ka pienācis laiks "beidzot pāršķirt šo lappusi, kas saistīta ar spiegiem un slepkavības mēģinājumiem".

Uz augšu