Kariņš par VID: asa kritika ir nevietā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Latvijas radio raidījumā “Krustpunktā”, atbildot uz TVNET jautājumu par Valsts ieņēmumu dienestam (VID) veltīto kritiku no vairāku ēdināšanas uzņēmumu puses, atzīmēja, ka VID ir savi trūkumi, taču asa kritika esot nevietā.

Premjers apšaubīja, vai vispār ir kāda valsts pasaulē, kur uzņēmēji ir sajūsmā par nodokļu dienestu.

Tajā pašā laikā premjerministrs pozitīvi novērtēja VID vadītājas Ievas Jaunzemes attieksmi un vēlmi padarīt VID darbību par aizvien draudzīgāku klientiem.

Komentējot VID un ēdināšanas uzņēmumu konfliktu, Kariņš norādīja, ka informācija plašsaziņas līdzekļos par to reizēm neesot pilna.

“Vienu otru reizi es tiešām esmu drusku painteresējies, un tā aina nav nemaz tik melnbalta, kā viņu pasniedz presē, ka tur būtu tik dziļi darīts pāri. Jo varētu arī skatīties, kurš ir tas pāridarītājs: tas, kas mēģina iekasēt pienākošos nodokļus, vai tas, kas nav maksājis piekritīgos nodokļus,” pauda premjerministrs.

Tāpat Kariņš norādīja, ka 2021. gadā, iespējams, tiks ieviestas izmaiņas nodokļu likumos. Premjers uzsvēra, ka patlaban sistēma esot netaisnīga. Ir uzņēmumi, kas strādā standarta nodokļu režīmā, un ir mikrouzņēmumi. Pirmajiem nodokļu slogs esot lielāks.

“Tas ir drusku netaisnīgi pret tiem, kas maksā standarta likmi. Un [ir] tie, kuri drīkst legāli maksāt citu [likmi]. Man būtu interese izlīdzināt spēles laukumu, lai visi maksātu vienlīdzīgi un taisnīgi. Mans politiskais mērķis būtu: ja visus varētu iekļaut nodokļu sistēmā, arī enu ekonomiku, tad jau [nodokļu] likmes arī varētu būt mazākas, ja visi maksā,” pārliecināts Kariņš.

Kā ziņots, maija beigās plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja restorāna “Kinfield” gadījums. Uzņēmums bija spiests izbeigt savu darbību nodokļu parādu dēļ. Restorāna īpašniece Kristīne Rožkalne apgalvo, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) nav bijis pretimnākošs, un tā vietā, lai palīdzētu, uzreiz esot vērsies pret uzņēmumu ar sankcijām. Iestāde šos pārmetumus noraida. Arī rīdzinieku iecienītā tējnīca "Tējas un sarunas" beidza savu darbību.

Uz augšu