Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” izsludina kartupeļa ziedēšanas svētku programmu

FOTO: Publicitātes foto

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” 12. jūlijā pie Kulturālo kartupeļu lauka, Kuldīgā aicina ikvienu interesentu ieskandināt pirmos kartupeļu ziedēšanas svētkus. Visas dienas garumā paredzētas dažādas aktivitātes – bezmaksas pasākumi, darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, kā arī izglītojoši semināri lauksaimniecības nozares speciālistiem. Kartupeļu ziedēšanas svētku noslēgumā paredzēts fonda “Viegli” pirmais brīvdabas koncerts “Kartupeļu ziedonis”.

Kartupeļu ziedēšanas svētkos, 12. jūlijā, ikvienam interesentam būs iespēja piedzīvot, sajust, iemācīties un izpausties everģēlībās saistībā ar kultūraugu kartupeli. Paredzētas bezmaksas izglītojošās lekcijas, pieredzes stāsti no kartupeļu audzētājiem par tā vēsturisko izcelsmi, šķirnēm, selekcionēšanu, vides un klimata ietekmi uz kartupeļu audzēšanu. Radošo darbnīcu programmā gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespēja iepazīties ar Zinātkāres centru “ZINOO”, kas pārsteigs ar eksperimentiem un neredzētiem brīnumiem. Kā arī visas dienas garumā bērni varēs paši veidot savu leļļu teātri un darboties ar Latvijā ražoto bioloģisko kartupeļu cieti no uzņēmuma “Aloja Starkelsen”.

FOTO: Publicitātes foto

Kartupeļu lauks Kuldīgā apliecina Imanta Ziedoņa pārlaicīgo literāro darbu “Kurzemīte”, kas būs Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” un Ziedoņa muzeja fokusā turpmākos gadus.

Iedvesmojoties no šī Ziedoņa darba tapusi arī pirmā fonda brīvdabas koncerta “Kartupeļu ziedonis” programma. Šīs vasaras muzikālais notikums ir jauna koncertu cikla sākums, un šogad koncertā uzstāsies “Kartupeļu bigbends” mūziķa Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis) vadībā. “Atzīmēšu, ka šis būs ļoti neparasts koncerts arī man. Šo ziedoni gribētos dēvēt par muzikālu uzvedumu, kur Imanta Ziedoņa dzejas lasījumi paspilgtinās izcilus latviešu mūzikas skaņdarbus. Mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics iejutīsies stāstnieka lomā un kopīgi esam uzbūruši koncertuzvedumu, kas izskanēs dabā, ritot saulei un ziedot kulturāliem kartupeļiem,” tā par koncertu stāsta mūziķis Goran Gora. Biļetes uz koncertu var iegādāties interneta mājas lapā.

FOTO: Publicitātes foto

Kulturālo kartupeļu lauks Pārventas parkā, Kuldīgā, šopavasar tapis sadarbībā ar Kuldīgas novada Domi un realizēts pateicoties uzņēmumam “Amazone grupa” un tas iestādīts kā mākslas darbs mākslinieku Voldemāra Johansona un Velgas Vītolas vadībā.

Iedvesmojoties un pētot Imanta Ziedoņa darbu “Kurzemīte” tapis Kartupeļu lauka radio (KLR).

Šobrīd interneta radio ēterā skan latviešu un ārvalstu mākslinieku skaņdarbi, kas izceļas ar savu kvalitāti un gaumīgumu, kā arī ikvakara pasaka un pirmie autorraidījumi. KLR dzirdams interneta vietnē un Android, iOS viedierīču lietotnēs. Fonda “Viegli” mūziķi un draugi sociālajos medijos aizsākuši akciju #esklausosKLR, kas mudina ikvienu izbaudīt KLR.

Radošās darbnīcas un semināri 12. jūlijā notiks sākot no plkst. 15.00, koncerta sākums plkst. 21.00. Biļetes uz brīvdabas koncertu ierobežotā skaitā iespējams iegādāties šeit. Visām kulturālo kartupeļu lauka aktivitātēm var sekot līdzi fonda “Viegli” sociālo mediju profilos: Facebook, Instagram un mājas lapā.

Uz augšu
Back