VMD: Visā valstī gaidāmais lietus mazina ugunsbīstamību mežos

Izdegušais priežu mežs Druvasciemā Jūrmalā.

FOTO: Lita Krone/LETA

Pateicoties lokālajiem nokrišņiem un turpmāk visā Latvijā gaidāmajam lietum, mežos ir mazinājusies ugunsbīstamība, teica Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

"Esošie lokālie lieti un turpmāk solītie nokrišņi mūsu darbiniekiem varētu dot atelpu," sprieda Jaunķiķis, norādot, ka laika apstākļu ietekmē ugunsgrēku izcelsmes risks mežos Latvijā ir mazinājies.

Viņš atgādināja, ka trešdien, 3.jūlijā VMD nav reģistrējis jaunus meža ugunsgrēku un arī patlaban nav neviena aktīva ugunsgrēka, kas būtu jādzēš.

Komentējot situāciju pēdējā dzēstā meža ugunsgrēka vietā Kārsavas novadā, Jaunķiķis norādīja, ka pēc ugunsgrēka likvidēšanas 3.jūlijā tas nodots uzraudzībā meža īpašniekam. Kopējā šajā ugunsgrēkā izdegusī meža un purva platība ir 30,7 hektāri, tostarp 5,33 hektāri meža zemes.

Jau vēstīts, ka pirmdienas vakarā Beržovkas kūdras purvā, kas atrodas Kārsavas novada Malnavas pagastā, izcēlās plašs ugunsgrēks, kura dzēšanā iesaistījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Valsts meža dienesta, "Latvijas dzelzceļa" un Valsts robežsardzes darbinieki, kā arī degošā kūdras purva apsaimniekotāju uzņēmumā nodarbinātie. Dzēšanai tika izmantots arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters.

Tāpat ziņots, ka saskaņā ar sinoptiķu prognozēm naktī uz piektdienu, 5.jūliju Latvijā, sākot no rietumiem, apmāksies debesis un līs. Vietām līs stipri, iespējams arī pērkona negaiss un krusa. Pieņemsies spēkā dienvidu vējš, Kurzemē to nomainīs rietumu vējš. Gaidāmas brāzmas līdz 10-15, piekrastē - līdz 20 metriem sekundē.

Uz augšu