Burovs jautājumu par mēra ievēlēšanu plāno aktualizēt augusta vidū

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs un mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR) jautājumu par Rīgas domes priekšsēdētāja ievēlēšanu plāno aktualizēt tikai augusta vidū, šodien žurnālistiem atzina politiķis.

Lai gan sākotnēji tika plānots, ka jautājums par mēra ievēlēšanu varētu tikt skatīts šodien, Burovs norādīja, ka to dienas kārtībā nav iekļāvis tādēļ, ka nav bijis pārliecināts par iespējamo koalīcijas izveidi.

Proti, viņam līdz šim nav izdevies atrast kompromisu starp "Saskaņas" un "Neatkarīgās deputātu frakcijas" izvirzītajām prasībām un pēc viņa teiktā, viņš arī vairs neplāno to darīt.

"Es vairs nerunāšu ne arvienu, jo GKR pozīcija ir skaidra un gaidīšu, lai ar piedāvājumiem nāk pie manis. Mums nav sarkano līniju un mēs gaidīsim visu partiju pārstāvjus, taču es gaidīšu, lai pie manis nāk nevis ar amatu sadalījumu, bet ar piedāvājumu par darāmajiem darbiem, proti, kā sakārtot "Rīgas satiksmi", kā veidot nākamā gada budžetu, ko darīt ar tiltiem un tamlīdzīgi," sacīja politiķis.

Burovs pauda viedokli, ka meklēju domubiedrus, kas ir gatavi krīzes apstākļos uzsākt darbu, un, ja deputātiem ir sajūta, ka ir lietas, ko vajag restartēt - viņš šādus ierosinājumus gaidīs un būs gatavs ar šiem pārstāvjiem veidot koalīciju. "Šobrīd es tādu koalīciju neredzu un tāpēc arī jautājumu par mēra ievēlēšanu šodien neskatījām," piebilda politiķis.

Balsojums varētu tikt rosināts 19.augustā, taču pēc Burova teiktā, tur nav nekādu zemūdens akmeņu, jo tā ir komiteju nedēļa. "Pirms tam nebūs kvoruma, jo daudzi būs atvaļinājumos. Šāda jautājuma izskatīšanā tomēr jāpiedalās vairumam deputātu," teica Burovs.

Turklāt viņš atkārtoti apliecināja, ka balsojumu rosinās tikai tad, kad viņam būs pārliecība par pietiekamu deputātu atbalstu. Ja šādas pārliecības nebūs - Burovs nostrādāšot līdz termiņam, kad valdība būs tiesīga rosināt domes atlaišanu un rīkot ārkārtas vēlēšanas. Minētais termiņš beidzas 20.augustā.

Uz augšu