Virpuļviesulī cietušajā Balvu pusē jāatjauno kapela-nojume un zvanu torņa jumts

Virpuļviesuļa nopostītā saimniecība "Krastiņi" Balvu novadā FOTO: Kristians Drake/Twitter

Virpuļviesulī cietušajā Golvaru kapsētā Balvu novadā jāatjauno žogs, kapela-nojume un zvanu torņa jumts, liecina novada pašvaldības izsludinātā tirgus izpēte par darbu veikšanu.

Būvdarbu veicējam būs jādemontē bojātie žoga posmi 61 metra garumā, kā arī jāizlīdzina stabi. Demontētā žoga vietā jāizveido jauns cinkots žogs.

Tāpat nepieciešams veikt bojātās kapelas-nojumes un zvanu torņa jumtiņa novākšanu, vietā uzliekot jaunu jumtu un nojumi.

Darbi tirgus izpētes uzvarētājam būs jāveic mēneša laikā no līguma slēgšanas. Savukārt piedāvājumi Balvu novada Bērzpils pagasta pārvaldei jāiesniedz līdz 26.jūlijam.

TVNET jau vēstīja, ka pirmajā jūlija sestdienā Balvu novada Bērzpils pagastā virpuļviesulis nopostījis vairākas mājas un cietusi arī Golvaru kapsēta.

Balvu novada pašvaldība, klātienē novērtējot postījuma apmērus, kā arī ņemot vērā to, kādi ir saimnieku plāni attiecībā uz sagrautajām ēkām - vai tās tiek plānots atjaunot, vai tajās tiek plānots turpmāk dzīvot -, pieņēma lēmumu par pabalstu izmaksāšanu piecām saimniecībām par kopējo summu 7525 eiro. 50% no izmaksātās summas Balvu novada pašvaldībai kompensēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, tādējādi sniedzot savu atbalstu postošajā vētrā cietušajiem.

Komisija pieņēma lēmumu divām nopostītajām saimniecībām piešķirt maksimālo pabalstu - sešu Ministru kabineta noteikto minimālo mēnešu darba algu jeb 2580 eiro apmērā. Vienai saimniecībai būs pabalsts četru minimālo mēnešu darba algu apmērā, ņemot vērā, ka māja tiek apdzīvota sezonāli. Saimniecībai, kura cietusi salīdzinoši nedaudz, tiks piešķirts pabalsts vienas minimālās mēneša algas apmērā, savukārt vienai saimniecībai - puse no vienas minimālās mēneša darba algas.

Uz augšu
Back