Irānā aizturētā Latvijas jūrnieka atbrīvošanā iesaistījies arī VDD

Tankkuģis "Stena Impero"

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Pagājušajā nedēļā Irānas aizturētā Latvijas jūrnieka atbrīvošanā iesaistīts arī Valsts drošības dienests (VDD).

VDD aģentūrai LETA pastāstīja, ka dienests sadarbojas ar citām valsts iestādēm Latvijā, lai apmainītos ar iegūto informāciju un koordinētu pasākumus kuģa apkalpes locekļa, Latvijas pilsoņa atbrīvošanai.

Kopš informācijas saņemšanas par Latvijas pilsoņa atrašanos starp aizturētajiem tankkuģa "Stena Impero" apkalpes locekļiem VDD veic darbības atbilstoši savai kompetencei.

Lai iegūtu plašāku informāciju par situāciju un lemtu par konkrētiem krīzes risināšanas pasākumiem, VDD sazinās ar ārvalstu partnerdienestiem, kā arī kompāniju, kurai pieder aizturētais kuģis.

Citus komentārus dienestā nesniedza.

Jau vēstīts, ka Irānas Revolucionārā gvarde piektdien Hormuza šaurumā sagrāba "Stena Impero" ar 23 apkalpes locekļiem, tostarp vienu Latvijas valstspiederīgo.

Teherāna apgalvoja, ka kuģis sadūries ar Irānas zvejas kuģi un pēc tam izslēdzis savus raidītājus un nav atbildējis uz zvejas kuģa palīgā saucienu. Irāna arī apgalvoja, "Stena Impero" kuģojis pa Hormuza šaurumu nepareizā braukšanas virzienā.

Londona uzskata šos apgalvojumus par nepatiesiem un pieprasījusi kuģi atbrīvot.

"Stena Impero" sagrābšana notika dažas stundas pēc tam, kad Lielbritānijas aizjūras teritorijas Gibraltāra varasiestādes paziņoja, ka par 30 dienām pagarinās Irānas tankkuģa "Grace 1" aizturēšanu. Kuģi britu jūras spēki aizturēja pirms divām nedēļām aizdomās par Eiropas Savienības sankciju pret Sīriju pārkāpumu.

Uz augšu