Lai mājoklis būtu piemērots mīlulim: 5 soļi dzīvniekam drošai mājai

FOTO: Unsplash

Mājdzīvnieka ienākšana ģimenē ir liels solis, kas prasa ne vien lielu atbildību no saimnieka puses, bet arī mājas pielāgošanu. Rīgas zoodārzā jau pavisam drīz, pateicoties “Maxima” klientu atbalstam akcijas “Mīluļu slepenā dzīve 2” ietvaros, taps mājoklis sarkanajām pandām, tādēļ apkopojām zoodārza valdes priekšsēdētāja Ingmāra Līdakas piecus galvenos padomus, ko noteikti vērts paturēt prātā, ja veidojat savam mīlulim mītni pašu spēkiem.

Izvērtē, cik liels mājoklis būs nepieciešams

Nereti, iegādājoties dzīvnieku un vēlāk veidojot viņam mājvietu, cilvēki piemirst, ka jau pēc pāris gadiem viņiem tā būs par mazu. Gan mazas zivtiņas un bruņurupuči, gan daudzi citi dzīvnieki divu, trīs gadu laikā var izaugt tikt lieli, ka iepriekšējie akvāriji un būri tiem vairs neder. Pirms mājvietas būvniecības ir svarīgi noskaidrot, kāds būs pieauguša dzīvnieka izmērs, un izvērtēt, vai tam būs iespējams nodrošināt pietiekami daudz vietas dzīvoklī vai mājā.

FOTO: Unsplash

Parūpējies par siltumu

Dzīvniekiem tāpat kā cilvēkiem izdzīvošanai ir nepieciešams siltums. Turklāt to prasības var būt ļoti atšķirīgas. Vieni Latvijas klimatiskajos apstākļos jutīsies labi un var dzīvot arī ārā, citiem nepieciešams tropu klimats visa gada garumā. Protams, ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību to visu ir iespējams nodrošināt, tomēr ir svarīgi precīzi noskaidrot izvēlētā mājdzīvnieka vajadzības un paredzēt papildu resursus atbilstošas temperatūras un gaisa mitruma nodrošināšanai.

FOTO: Unsplash

Iekārto dzīvnieka māju

Lai dzīvnieks justos droši un komfortabli, arī viņam ir nepieciešamas mēbeles, slēptuves un trauki. Tie var būt īpaši augi un akmeņi akvārijā, koku zari kāpelēšanai būrītī, ērta un droša guļvieta un vēl neskaitāmi citi elementi, ko nosaka dzīvnieka ikdiena un paradumi dabiskā vidē. Nereti dzīvnieki mēģina pielāgot mājā atrodamos priekšmetus savām vajadzībām, tādējādi, piemēram, bojājot aizkarus vai mīkstās mēbeles. Tāpat arī traukus ēdināšanai ir nepieciešams pielāgot dzīvnieka izmēram un barības veidam, lai tos lietot būtu ērti gan mājdzīvniekam, gan saimniekam.

FOTO: Unsplash

Atceries par izklaidi

Veikalos ir pieejamas daudzas un dažādas rotaļlietas dzīvniekiem, tomēr ar tām vien nereti ir par maz, lai izklaidētu jauno ģimenes draugu. Ļoti daudzi dzīvnieki dabā dzīvo lielākos vai mazākos baros, savstarpēji draudzējas, spēlējas, strīdas un izklaidē viens otru. To nepieciešams atcerēties, veidojot mājas savam dzīvniekam. Iespējams mājā jau sākotnēji ir jāparedz vieta nevis vienam, bet diviem vai pat desmit dzīvnieciņiem, lai tie ikdienā nebūtu nomākti un negarlaikotos.

FOTO: Unsplash

Nodrošini drošību dzīvniekam, sev un apkārtējiem

Mājdzīvnieki var mums sniegt daudz pozitīvu emociju un būt draudzīgi, tomēr svarīgi atcerēties, ka tie var arī sadusmoties un būt bīstami gan mājas iemītniekiem, īpaši bērniem, gan kaimiņiem un citiem apkārtējiem. Svarīgi radīt drošu mājvietu atbilstoši katram dzīvniekam – vai tas būtu slēdzams būris, iežogota teritorija vai atsevišķa telpa. Jo lielāks dzīvnieks, jo svarīgāk ir parūpēties par visu nepieciešamo drošībai dzīves vietā. Ja mājās ir arī citi dzīvnieki, jāizvērtē, kā tie savstarpēji sadzīvos, vai tas būs droši un vai nepieciešamības gadījumā tiem varēs nodrošināt atsevišķas telpas vai mājvietas.

FOTO: Unsplash

Uz augšu