T, 17.08.2022.

Itālija grasās ievērojami paaugstināt sodus migrantu glābēju NVO

TVNET/LETA/DPA
Itālija grasās ievērojami paaugstināt sodus migrantu glābēju NVO
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AFP/SCANPIX

Itālijas parlamenta deputāti ceturtdien nobalsoja par naudassodu paaugstināšanu migrantu glābēju nevalstiskajām organizācijām (NVO), kuru kuģi neatļauti iebrauc Itālijas ostās, līdz vienam miljonam eiro.

Parlamenta apakšpalāta ar 322 balsīm par un 90 pret pieņēma skarbāku versiju tā sauktajam "drošības dekrētam", kas pašlaik paredz naudassodus no 10 000 līdz 50 000 eiro.

Šis dekrēts stājās spēkā 15.jūnijā pēc galēji labējā iekšlietu ministra Mateo Salvīni iniciatīvas, bet tam vajadzīgs parlamenta apstiprinājums, lai tas paliktu likumdošanas aktu sarakstos.

Apstiprināšanas procesā Itālijā valdošās populistu koalīcijas locekļi nolēma padarīt pret imigrāciju vērsto likumdošanas paketi vēl stingrāku.

Dekrēta galīgajai versijai tagad vajadzīgs apstiprinājums

parlamenta augšpalātā Senātā, kur balsojums par to ir gaidāms līdz 13.augustam.

Finansiāli sodi NVO, kuras piedalās migrantu glābšanas pasākumos jūrā, ir daļa no Salvīni stingrās pieejas imigrācijai.

Šādi sodi jau ir piemēroti Vācijas NVO "Sea-Watch" un Itālijas NVO "Mediterranea", kuras pārkāpa rīkojumus par neiebraukšanu Itālijas ūdeņos un aizveda desmitiem izglābto migrantu uz Lampedūzas salu. Tika arī arestēti šo organizāciju kuģi.

Salvīni vadītā Itālijas Iekšlietu ministrija ceturtdien paziņoja, ka šogad Itālijā ieradušos migrantu skaits ir samazinājies par 81% salīdzinājumā ar 2018.gadu līdz 3418 cilvēkiem.

Migrantu glābēju NVO, pret kurām Salvīni koncentrējis savus pūliņus, gan ir atvedušas tikai daļu no šiem migrantiem. Vairums migrantu tagad sasniedz Itāliju bez šo organizāciju palīdzības.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu