T, 27.09.2023.

Parādnieks pretendēs uz SIF padomes vadītāja amatu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 14
Imants Parādnieks
Imants Parādnieks Foto: Ieva Čīka/LETA

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) pārstāvis Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) pretendēs uz padomes vadītāja amatu un fonda darbu iecerējis padarīt efektīvāku un caurspīdīgāku, aģentūrai LETA pastāstīja politiķis.

Viņš norādīja, ka pie SIF darba uzlabošanas plāno strādāt, esot fonda padomē un neatkarīgi no jautājuma par padomes vadītāja amatu. Reizē viņš ir gatavs to ieņemt, ja padomes pārstāvji par to vienosies.

Parādnieks vērsa uzmanību, ka padome piedāvās darbības stratēģiju, savukārt uzdevumu izpilde saskaņā ar likumu būs jāveic SIF sekretariātam. SIF sekretariāta direktora amatam līdz 2.septembrim ir jāizsludina konkurss, ko politiķis piedāvā uzticēt Valsts kancelejai.

Parādnieks uzskata, ka SIF ar jau pieejamo līdzekļu apjomu var izdarīt daudz vairāk, darbu veicot caurspīdīgāk un samazinot administratīvos izdevumus.

Viņš minēja, ka SIF jau pašlaik ir iesaistīta goda ģimenes programmā, un Parādnieks norādīja, ka lietderīgāk būtu visas līdzīgas ģimenes atbalsta programmas uzticēt vienai institūcijai, kas būtu SIF. Tas nozīmētu SIF uzticēt programmu par ģimenei draudzīgām pašvaldībām un vēl topošo programmu par ģimenei draudzīgām darba vietām, pastāstīja politiķis.

Saskaņā ar likumu SIF padome pašlaik sastāv no premjera pārstāvja, pieciem konkrētu jomu ministriem un pieciem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Lēmumi tiek pieņemti ar vismaz septiņām balsīm no vienpadsmit.

Kā ziņots, SIF likuma grozījumos, kas stājās spēkā šā gada 23.jūlijā, noteikts, ka padomes sastāvā vairs nav plānošanas reģionu pārstāvju, un tas nozīmē, ka padome palikusi arī bez priekšsēdētāja, jo iepriekš šo amatu ieņēma Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāvis, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).

Tāpat grozījumi noteica, ka padomē premjera vietā strādās viņa pārstāvis, nevis pats Ministru prezidents. Kariņš šim amatam izvirzījis savu padomnieku demogrāfijas jautājumos Parādnieku.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 14

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais