Valdība lems par €8538 piešķiršanu Stradiņa slimnīcā dzimušajiem trīnīšiem

Ilustratīvs attēls

FOTO: Baiba Aprāne/LETA

Valdība nākamnedēļ, 13.augustā, lems par vienreizēja pabalsta €8538 apmērā piešķiršanu sestdien Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā dzimušajiem trīnīšiem, liecina Ministru kabineta sēdes darbakārtība.

Ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, valsts sniedz vienreizēju materiālu atbalstu, izmaksājot sociālo pabalstu no valsts līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Pabalsta apmērs trīnīšu piedzimšanas gadījumā kopš 2014.gada ir € 8538 pēc nodokļu samaksas.

Vienreizējais sociālais pabalsts paredzēts ģimenes, kurā piedzimuši trīnīši, materiālai atbalstīšanai, ņemot vērā, ka trīs bērnu vienlaicīga piedzimšana rada ievērojami lielākus papildu izdevumus, skaidro Labklājības ministrijā.

2013.gadā šāds pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014.gadā - piecām, 2015.gadā - trim, 2016.gadā - divām, 2017.gadā - divām ģimenēm, bet 2018.gadā - četrām ģimenēm.

Kā vēstīts, trīnīši Artūrs, Artjoms un Aleksandrs pasaulē nākuši sestdien. Kā  informēja ārstniecības iestādē, trīnīšu mamma Tatjana un puikas jūtas labi, ir priecīgi un veseli.

Pirmais puika svēris 1,41 kilogramus, otrais - 1,64 kilogramus, bet trešais - 1,35 kilogramus. Visi trīs piedzimuši ar minūtes intervālu, sākot no plkst.12.23 pēcpusdienā.

Šie ir pirmie trīnīši, kas šogad dzimuši Stradiņa slimnīcā.

Uz augšu