Pk, 2.12.2022.

Krievijai iebildumi pret to, ka ārvalstu medijs ziņo par Maskavas protestiem

TVNET/LETA/DPA
Krievijai iebildumi pret to, ka ārvalstu medijs ziņo par Maskavas protestiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 32
Protesti Maskavā
Protesti Maskavā Foto: EPA/Scanpix

Vācijas raidsabiedrības "Deutsche Welle" reportāžas par masveida protestiem Maskavā ir mēģinājums iejaukties Krievijas iekšējās lietās, ceturtdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

Ministrijas paziņojumā teikts, ka šā medija rīcības kurss nevieš uzticību.

"Krievijas puse patur tiesības reaģēt ar attiecīgo nacionālo likumu [šādas rīcības] atkārtošanās gadījumā," paziņoja Ārlietu ministrija, piebilstot, ka šis vēstījums ir nodots, tiekoties ar Vācijas vēstniecības pilnvaroto lietvedi Beāti Gžeski.

Krievijas varas iestādes 27.jūlijā uz neilgu laiku aizturēja "Deutsche Welle" žurnālistu Maskavā rīkoto protestu laikā.

Aizvadīto nedēļu laikā tūkstošiem maskaviešu iesaistījušies protestos pret varasiestāžu atteikumu reģistrēt 8.septembrī paredzētajām Maskavas pilsētas domes vēlēšanām vairākus populārus opozīcijas politiķus.

Varasiestādes uz protestiem reaģējušas ar represijām, ierosinot lietas par "masu nekārtībām", un divu demonstrāciju gaitā aizvadītajās divās nedēļās aizturējušas teju 2400 cilvēku.

"Deutsche Welle" pēc tās žurnālista aizturēšanas nosūtīja protesta notu Krievijas Ārlietu ministrijai, kura atbildēja, ka Vācijas raidsabiedrība aicinājusi uz piedalīšanos protestos un ka šis žurnālists bija "nelikumīgo darbību aktīvs dalībnieks".

"Deutsche Welle" kategoriski noliedza šos apgalvojumus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu