Cietumā miris pedofilijā apsūdzētais finansists Džefrijs Epsteins

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 20
ASV finansists Džefrijs Epsteins
ASV finansists Džefrijs Epsteins Foto: Reuters/ScanPix

Savā cietuma kamerā atrasts miris finansists Džefrijs Epsteins, kuram nesen izvirzītas jaunas apsūdzības dzimumnoziegumos pret nepilngadīgajiem, ziņo BBC.

Ziņu aģentūra AP, atsaucoties uz anonīmiem avotiem ziņo, ka Epsteins ir pakāries. Viņš no cietuma Manhetenā sestdienas rītā vēl nogādāts slimnīcā, kur konstatēta ieslodzītā nāve. Lai gan Džefrijs Epsteins cietumā pastiprināti uzraudzīts, tomēr šī uzraudzība nebija orientēta uz to, lai novērstu pašnāvības riskus.

ASV tieslietu ministrs Viljams Bārs licis izmeklēt viņa nāves apstākļus.

Miljardieris, kurš pirms vairāk nekā desmit gadiem tika notiesāts par nepilngadīgas prostitūtas nolīgšanu, tika arestēts 6. jūlijā. Viņš iepriekš izvairījās no līdzīgām apsūdzībām Maiami, kur ar prokuratūru panāca vienošanos atrisināt lietu ārpus tiesas.

Epsteinam uzrādītas apsūdzības saistībā ar laika periodā no 2002. līdz 2005. gadam pastrādātiem noziegumiem, kas saistīti ar cilvēktirdzniecību. Noziegumi esot notikuši Ņujorkā un Palmbīčā, Floridā.

Pērnā gada novembrī laikraksts "The Miami Herald" ziņoja, ka pašreizējais ASV darba ministrs Aleksandrs Akosta laikā, kad viņš strādāja par ASV prokuroru Floridā, esot Epsteinam piedāvājis "vienošanos, kas gadās reizi mūžā".

Lai arī izmeklēšanā bija identificēti 36 nepilngadīgi upuri, vienošanās ļāva politiskajās aprindās labi pazīstamajam Epsteinam izvairīties no likuma bardzības.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 20

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais