Baltijas ceļš tautfrontieša Jāņa atmiņās

FOTO: No arhīva

1989. gada 23. augustā pulksten 19:00 aptuveni divi miljoni Baltijas valstu iedzīvotāju sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai. Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, "Postimees Grupp" portāli Latvijā "Tvnet" un "Apollo", Lietuvā "15min" un Igaunijā "Postimees" aicina iesaistīties vēsturē pirmajā virtuālajā Baltijas ceļā un izdzīvot Lietuvas, Latvijas un Igaunijas vēsturi, kā arī dalīties atmiņās par pieredzēto. Šodien publicējam Jāņa stāstu.

Man kā Latvijas Tautas frontes (LTF) valdes līdzstrādniekam bija uzdots noskaidrot "šaurās vietas", kuras bija patālu no sānu ceļiem, jo biju viens no retajiem LTF darbiniekiem, kam bija auto. Uz šo iegūto datu pamata organizācija izstrādāja šo "tuksnesīgo" posmu aizpildīšanas pasākumus.

"Dienā X" es ar Vācijas avīzes redaktoru Volfgangu fon Kleistu braucu gar šo cilvēku ķēdi, un redaktors fotografēja šo notikumu no Rīgas līdz Igaunijai.

Vietām šajā ķēdē nepārtrauktība tika panākta ar līdzpaņemto visu vecumu bērnu rociņām!

Diemžēl par šo fantastisko ainu nepalika neviena fotogrāfija, jo Kleista, kas, starp citu, savulaik bija mana brāļa klasesbiedrs vācu vidusskolā, fotoaparāts tika nozagts Universitātes Mazajā aulā. Tā arī nepalika neviena liecība, tikai mūsu trijotnei - Volfgangam, Zintai un Jānim - šis vienreizējais pārdzīvojums.

Kaut arī es biju visu LTF pasākumu organizēšana grupas sastāvā, šis fantastiskais tautas vienotības apliecinājums man atstāja vislielāko pārdzīvojumu visas Atmodas laikā. 

Šī bija vienīgā reize visas Atmodas laikā, kur nebija nevienas personas, kas uz šā notikuma fona zīmētos un izrādītos kā galvenā persona vai personu grupa, kura plūc sev laurus!

Uz augšu
Back