Cilvēki ar invaliditāti izbrauks Baltijas ceļu

TVNET/LETA
Cilvēki ar invaliditāti izbrauks Baltijas ceļu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Akcija Liesmojošais Baltijas ceļš Iecavas apkaimē
Akcija Liesmojošais Baltijas ceļš Iecavas apkaimē Foto: Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs

Godinot Baltijas ceļa trīsdesmito gadadienu, cilvēki ar invaliditāti izbrauks Baltijas ceļa posmu no Viļņas caur Rīgu uz Tallinu,  informēja Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" sabiedrisko attiecību speciāliste Liena Balode.

Viņa norādīja, ka pirmo reizi izveidota iniciatīva, kuras laikā personas ar invaliditāti atkārtos Baltijas ceļa maršrutu. Pasākums sākās Viļņā šodien un turpināsies līdz svētdienas, 25.augusta, pēcpusdienai, kad plkst.16 notiks noslēguma pasākums pie Tallinas parlamenta ēkas.

Balode sacīja, ka rīt, 24.augustā, plkst.14.30 "Apeirons" kopā ar Latvijas Paraolimpisko komiteju sagaidīs Lietuvas invalīdu savienību un kopīgi noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa. Kā atklāja apvienības pārstāve, pēc ziedu nolikšanas "Apeirons" biedri un paraolimpiskā komiteja pavadīs Lietuvas invalīdu savienības uz Tallinas pusi, veidojot cilvēku ar ratiņkrēsliem ķēdi.

Balode gan atzina, ka iniciatīva ir ne vien izaicinājums mērot vairākus simtus kilometru, bet arī visās trijās Baltijas valstīs atrast naktsmītnes un ēšanas iespējas, kas ir pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti.

"Šī patiešām ir lieliska iniciatīva, lai atkal un atkal aktualizētu invaliditātes jautājumu plašākai sabiedrībai. Lai sabiedrība zina, ka cilvēki ar invaliditāti ir un viņi ir tieši tādi paši kā ikviens," šādu viedokli par iniciatīvu pauda "Apeirons" vadītājs Ivars Balodis.

"Apeirons" ir nevalstiska organizācija kura darbojas vairāk nekā 25 gadus. Apvienības mērķis ir aizstāvēt cilvēku ar invaliditāti intereses. Tāpat "Apeirons" darbības prioritātes ir pieejamas vides attīstība, sociālo pakalpojumu dažādošana, nodarbinātība, sabiedrības informēšana, kā arī brīvprātīgais darbs un izglītība.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu