Lietuvas prezidents: Neticiet, ka Baltijas valstīm jākonkurē savā starpā

TVNET/LETA
Lietuvas prezidents: Neticiet, ka Baltijas valstīm jākonkurē savā starpā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valsts prezidents Egils Levits (no labās) un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda tikšanās laikā Rīgas pilī.
Valsts prezidents Egils Levits (no labās) un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda tikšanās laikā Rīgas pilī. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Baltijas valstis arī šodien iet vienā virzienā, un nav taisnība, ka tām jākonkurē, piektdienas vakarā sacījis Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, uzrunājot cilvēkus Viļņas Katedrāles laukumā notiekošā "Baltijas ceļa" 30.gadadienai veltītā koncerta laikā.

"Neticiet, ja jums saka, ka mēs tagad ejam dažādos virzienos un konkurējam savā starpā. Tā nav patiesība. Esam līdzīgi, jo ejam vienā virzienā, gribēdami veidot saviem ļaudīm cilvēka cienīgu, rietumniecisku dzīvi, nodrošināt cilvēktiesības, un esmu pārliecināts, ka šai virzienā arī turpināsim iet," viņš uzsvēris.

Nausēda atcerējies, ka tieši pirms trīsdesmit gadiem "Baltijas ceļā" kopā ar vecākiem un savu nākamo sievu Diānu stāvējis robežas Latvijas pusē, un atzinies, ka tieši tur viņš izteicis sievai bildinājumu.

"Šķērsojām robežu un redzējām, ka tur ir mazāk cilvēku. Tur arī palikām, jo sapratām, ka svarīgāk ir stāvēt visiem kopā, vienoti," viņš stāstījis. "Cilvēki, kuri brauca ar ģimenēm, draugu grupās, izstiepjot rokas, varbūt varēja aizpildīt pāris metrus, bet savās sirdīs viņi aptvēra simtiem, tūkstošiem kilometru - tik daudz viņi bija gatavi atdot cīņai par brīvību, jo lieliski apzinājās, ka otras izdevības var nebūt."

Dienā Nausēda pie "Baltijas ceļam" veltītās piemiņas zīmes uz Latvijas un Lietuvas robežas tikās ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu, kā arī ar Klaipēdas un Roķišķu iedzīvotājiem, kuri pirms 30 gadiem stāvēja šai "Baltijas ceļa" posmā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu