Kaljulaida: "Baltijas ceļš" spārnoja daudzas pasaules tautas

TVNET/LETA
Kaljulaida: "Baltijas ceļš" spārnoja daudzas pasaules tautas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida Foto: Paula Čurkste/LETA

"Baltijas ceļš" pirms 30 gadiem deva cerības spārnus daudzām pasaules tautām un rosināja pārmaiņas visā Eiropā, piektdien uzsvērusi Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, runājot šai gadadienai veltītā ceremonijā Lilli robežpunktā pie Igaunijas un Latvijas robežas.

"Pirms 30 gadiem mēs ar draugiem stāvējām tepat, Lilli, pie Latvijas robežas. Katrs, kas stāvējis "Baltijas ceļā" pats vai dzīvojis tam līdzi televīzijā vai pa radio, atceras, ka cilvēki šai ceļā bija prieka pilni un draudzīgi, un mums vairs nebija baiļu varenās impērijas priekšā. Tas bija svarīgākais - mēs bijām gatavi kopīgiem spēkiem un bez bailēm nosargāt savu brīvību. Mēs jau zinājām, ka patiesība ir stiprāka par meliem, un šī izpratne aizslaucīja bailes," viņa uzsvērusi.

Vienlaikus Kaljulaida atgādinājusi, ka laikā, kad Igaunijas Tautas fronte, Latvijas Tautas fronte un Lietuvas kustība "Sajūdis" organizēja "Baltijas ceļu", totalitārais režīms vēl bija pietiekami stiprs.

"Daudzās Austrumeiropas valstīs pie varas vēl bija vecās komunistiskās valdības, kuras centās darīt visu, lai saglabātu savus režīmus uz mūžiem. Vēl nebija sagruvis Berlīnes mūris, (..) taču visur jau bija iezīmējušās plaisas, un tas, kas vēl vakar šķita nesatricināms, jau sāka brukt demokrātijas, brīvības un cilvēku drosmes priekšā," norādījusi Igaunijas prezidente.

"Mēs visi stāvējām šai ceļā pret meliem un ļaunumu, par demokrātiju un brīvību. Par to, lai mums būtu likumīga valdība, lai nevienam vairs nebūtu jābaidās, ka viņu ar meliem atkal var ievilkt netaisnībā. Mēs sajaucām ļaunuma spēkiem kārtis un uzvarējām. Mēs atjaunojām savu suverenitāti un izveidojām tiesisku valsti - tad nu sargāsim tās vērtības, par kurām toreiz iestājāmies," viņa aicinājusi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu