O, 16.08.2022.

Pirmdienas vakarā uz mēnesi apturēs Lielbritānijas parlamenta darbu

TVNET/LETA/AFP
Pirmdienas vakarā uz mēnesi apturēs Lielbritānijas parlamenta darbu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Lielbritānijas parlamenta darbs uz mēnesi tiks apturēts no pirmdienas vakara. "Parlamenta darbs tiks apturēts šodien darba dienas beigās," sacīja parlamenta preses sekretārs.

Viņš piebilda, ka tas notiks neatkarīgi no tā, kā parlaments nobalsos par premjerminista Borisa Džonsona priekšlikumu rīkot pirmstermiņa vēlēšanas.

Jau ziņots, ka 8.augustā karaliene Elizabete II piekrita Džonsona lūgumam pirms "Brexit" uz laiku apturēt parlamenta darbu. Karalienes oficiālo padomnieku sanāksme - Slepenā padome - paziņoja, ka parlamenta darbs var tikt apturēts ne agrāk kā pirmdien, 9.septembrī, un ne vēlāk kā ceturtdien, 12.septembrī. Parlamentu paredzēts atkal sasaukt pirmdien, 14.oktobrī.

Džonsona lēmums apturēt parlamenta darbu tiek skaidrots ar viņa centieniem panākt Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības 31.oktobrī neatkarīgi no tā, vai būs panākta vienošanās par izstāšanās nosacījumiem. Tomēr pagājušajā nedēļā parlaments paspēja pieņemt likumu, kas dod iespēju bloķēt bezvienošanās "Brexit".

Džonsons pirmdien atkāpās no savas līdzšinējās pozīcijas, sakot, ka bezvienošanās "Brexit" būtu "valsts pārvaldības neveiksme".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu