LBAS: Prioritātei valsts budžetā jābūt darba samaksas paaugstināšanai (5)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns
Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns Foto: Evija Trifanova/LETA

Šī brīža prioritātei valsts budžetā jābūt darba samaksas paaugstināšanai, uzskata Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS).

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns uzsvēra, ka patlaban valdībai galvenais ir pildīt iepriekš pieņemtos lēmumus darba samaksas jomā, it īpaši attiecībā uz pedagogiem un mediķiem. Viņš gan atzina infrastruktūras nozīmi, taču norādīja, ka, ja ir jāizšķiras starp jaunu būvi vai darba samaksas paaugstināšanu, tad LBAS ieskatā prioritāte ir darba samaksa.

"Ja paralēli notiek darba samaksas paaugstināšana policistiem, ugunsdzēsējiem, pasta darbiniekiem, Valsts meža dienesta darbiniekiem, kultūras darbiniekiem, rodam iespēju ar valsts iepirkumu maksāt normālu darba samaksu šoferiem, - tad tas ir pareizs virziens," norādīja Baldzēns. 

LBAS vadītājs arī pauda, ka ka pareizs solis būtu palielināt diferencēto neapliekamo minimumu no 2020.gada, vidējā termiņā atsakoties no tā diferencēšanas. Paralēli, savienības ieskatā, būtu nepieciešama arī minimālās algas paaugstināšana, jo tā dotu līdzekļus gan valstij, gan pašvaldībām un sociālajam budžetam.

Atsaite no minimālās algas kā kritērija esot jāveic jau šogad virknē likumu, lai mākslīgi nebremzētu darba samaksas pieaugumu Latvijā. Šo papildu naudas ieguvumu varētu novirzīt pedagogu un mediķu darba samaksu nodrošinājumam, atbilstoši likumā noteiktajam, uzskata Baldzēns.

Komentāri (5)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais