"Pilsētvides servisa" klientus aicina sazināties ar "Eco Baltia vidi"

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

kritumu apsaimniekotāja "Pilsētvides servisa" klientus aicina sazināties ar vides apsaimniekotāju "Eco Baltia vide" par turpmāku atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, jo uzņēmumam patlaban nav pieejama "Pilsētvides servisa" privātpersonu klientu kontaktinformācija, informēja "Eco Baltia vide" preses sekretāre Daiga Buča.

Tāpat "Pilsētvides servisa" klienti aicināti sazināties arī gadījumos, ja pakalpojums bija jāsaņem, bet tas nav noticis.

Buča norādīja, ka saskaņā ar Rīgas domes sarunu procedūras rezultātiem un tajos noteikto, "Eco Baltia vide" sākusi noslēgt vienošanās ar līdzšinējiem "Pilsētvides servisa" privātpersonu klientiem par līgumu noteikumu pārņemšanu. Klientiem tiks saglabāti visi būtiskākie nosacījumi, kas bija iekļauti līgumos ar "Pilsētvides serviss". Tas attiecas uz pakalpojumu maksu, apkalpošanas biežumu, un arī adresi, kurā tiek sniegts pakalpojums. Klientiem vienošanās ir jānoslēdz līdz 12.oktobrim. 

Patlaban vienošanos var noslēgt "Eco Baltia vide" centrālajā birojā Getliņu ielā 5, Rumbulā. Klientu centram šonedēļ pagarināts darba laiks no plkst.9 līdz 19. Līdzi jāņem līdzšinējā atkritumu apsaimniekošanas līguma kopija ar "Pilsētvides serviss". Tāpat šīs nedēļas laikā tiks nodrošināta iespēja vienošanās noslēgt klātienē Pārdaugavā, kā arī elektroniski mājaslapā "www.ecobaltiavide.lv", autorizējoties ar internetbanku starpniecību. 

Tāpat Buča atzīmēja, ka "Eco Baltia vide" vienojusies ar "Pilsētvides servisu" par konteineru izmantošanu, kas nozīmē, ka līdzšinējie "Pilsētvides servisa" klienti var izmantot esošos konteinerus un tie vismaz pagaidām, līdz valdības noteiktā ārkārtas stāvokļa beigām, nebūs jāmaina. 

"Ņemot vērā izveidojušos situāciju, "Eco Baltia vide" aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un arī pacietīgiem. Ja zvanu centru nevar sazvanīt, aicina rakstīt e-pastu uz "riga@ecobaltiavide.lv". Atbildes rindas kārtībā tiks sniegtas uz visiem iesūtītajiem jautājumiem. "Eco Baltia vide" darīs visu iespējamo, lai iedzīvotājiem nodrošinātu maksimāli ērtāku klientu apkalpošanu un pakalpojumu nodrošināšanu nepārtrauktā režīmā," norādīja Buča.

Vienlaikus "Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs aģentūru LETA informēja, ka uzņēmums ir nodrošinājis atkritumu izvešanu "Pilsētvides servisa" klientiem juridiskajām personām, bet "Clean R" darbiniekiem nav izdevies piekļūt un iztukšot 8% sadzīves atkritumu konteineru, jo nebija pieejamas konteineru atslēgas vai vārtu pultis. Pirmdien uzņēmums sazināsies ar katru klientu individuāli, lai tuvāko dienu laikā varētu piekļūt konteineriem un tos iztukšot.

Kā ziņots, saskaņā ar Rīgas domes organizētās sarunu procedūras rezultātiem no 15.septembra SIA "Eco Baltia vide" apkalpos arī daļu no līdzšinējiem SIA "Pilsētvides serviss" Rīgas klientiem - privātpersonas. Šī kārtība būs spēkā Ministru kabineta izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, bet ne vēlāk kā līdz šā gada 11.decembrim. Pagaidām uzņēmuma rīcībā nav informācija, kā nepieciešamības gadījumā situācija tiks risināta pēc šī termiņa.

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" gan saviem esošajiem, gan arī līdzšinējiem SIA "Pilsētvides serviss" privātpersonu klientiem Rīgā nodrošinājis atkritumu apsaimniekošanu nepārtrauktā režīmā un saskaņā ar atkritumu izvešanas grafikiem. Tāpat uzņēmums brīvdienās nodrošinājis klientu centra darbību, lai operatīvi atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem par pakalpojumu sniegšanas kārtību Rīgā no 15.septembra.

TVNET jau ziņoja, ka no 15.septembra Rīgā atkritumus izved pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna.

Rīgas pilsētas pašvaldība un SIA "Getliņi EKO" noslēdza 686,3 miljonu eiro vērtu vienošanos par Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu publiskās-privātās partnerības ietvaros ar SIA "CREB Rīga", kuru izveidoja divi vides pakalpojumu sniedzēji - "Clean R" un "Eco Baltia vide".

Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājam no 15.septembra bija jānodrošina Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu turpmākos 20 gadus. Jūnija sākumā "Getliņi EKO" un "CREB Rīga" reģistrēja kopsabiedrību "Rīgas vides pakalpojumi", taču vēlāk uzņēmums mainīja nosaukumu, pārtopot par "Tīrīga".

Savukārt Konkurences padome (KP), pamatojoties uz aizdomām par iespējamu līguma par Eiropas Savienības darbību 102.pantā noteiktā dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas aizlieguma pārkāpumu, ierosināja pārkāpuma lietu pret Rīgas pilsētas pašvaldību un "Getliņi EKO". Lai lietas izpētes laikā atkritumu apsaimniekošanas tirgū Rīgā saglabātu konkurenci, KP pieņēma lēmumu noteikt pagaidu noregulējumu, kas tostarp aptur noslēgto koncesijas līgumu.

Valdība 11.septembrī izsludināja ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā.

Saskaņā ar valdības rīkojumu, Rīgas dome organizēja sarunu procedūru, kuras laikā trīs no četriem līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem - SIA "Clean R", "Eco Baltia vide" un "Lautus" - piekrita turpināt nodrošināt pakalpojumu sniegšanu. Kopumā šie trīs operatori līdz šim nodrošināja atkritumu apsaimniekošanu 96% Rīgas teritorijas, kā rezultātā šo uzņēmēju klientiem nemainās ne pakalpojuma tarifs, ne arī citi nosacījumi.

Savukārt atkritumu apsaimniekotāja SIA "Pilsētvides serviss" līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas no šodienas apkalpos uzņēmumi "Clean R" un "Eco Baltia vide". "Clean R" apkalpos juridiskās personas, bet "Eco Baltia vide" - privātmāju īpašniekus. Arī šiem iedzīvotājiem ierastā sistēma nemainīsies un uzņēmēji pakalpojumu nodrošinās par līdzšinējām cenām. Arī jauni līgumi šiem iedzīvotājiem jāpārslēdz nav.

Ārkārtas situācija būs spēkā līdz brīdim, kad KP un Rīgas domes strīdu izskatīs tiesa, vai arī ārkārtas situāciju neatcels Saeima. Patlaban paredzēts, ka regulējums darbosies ne ilgāk kā trīs mēnešus.

Uz augšu