Krievijā aktierim piespriež cietumsodu saistībā ar dalību Maskavas protestos

Aktieris Pāvels Ustinovs FOTO: Reuters/ScanPix

Maskavas tiesa pirmdien piespriedusi 23 gadus vecajam aktierim Pāvelam Ustinovam trīsarpus gadus cietumā par vardarbību pret policiju neseno opozīcijas protestu gaitā, pavēstīja Izmeklēšanas komiteja.

Ustinovs 3.augustā nesankcionētās demonstrācijas gaitā pārkāpis sabiedrisko kārtību un aizturēšanas laikā izrādījis pretestību, norādīja izmeklētāji. Rezultātā kādam policistam esot ticis sastiepts plecs.

Ustinovs noliedza vainu un uzstāja, ka protesta akcijā nav piedalījies. Atbalstu viņam pauduši cilvēktiesību aktīvisti un pazīstami Krievijas sabiedrības pārstāvji.

Līdz ar Ustinova notiesāšanu cilvēku skaits, kuriem par dalību nesenajos opozīcijas protestos piespriests cietumsods, pieaudzis līdz sešiem.

Tūkstošiem cilvēku izgāja demonstrācijās Maskavas ielās, pēc tam kad varasiestādes atteicās reģistrēt vairākus pazīstamus opozīcijas kandidātus Maskavas domes 8.septembra vēlēšanām.

Policija aizturēja vairākus simtus protestu dalībnieku. Lielākā daļa drīz vien tika atbrīvota, bet dažiem izvirzītas nopietnas apsūdzības.

Nedēļā pirms vēlēšanām pieciem cilvēkiem tika piespriesti no diviem līdz četriem gadiem cietumā.

Turklāt kādam blogerim piespriesti pieci gadi cietumā par tvītu, kurā viņš aicināja uzbrukt policistu bērniem. Blogeris šo tvītu publicēja, reaģējot uz protestu brutālo apspiešanu.

Protestētāji uzstāj, ka demonstrācijas bijušas miermīlīgas, savukārt cilvēktiesību aktīvistu organizācijas un rietumvalstis kritizējušas Krievijas policiju par pārmērīgu spēka pielietošanu pret protestētājiem.

Uz augšu
Back