Dabas muzejā atklāj garšaugu un dārzeņu izstādi

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas Dabas muzejā šodien atklāta izstāde "Ārstniecības augi, garšaugi un dažādi netradicionālie dārzeņi", kas tapusi sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu "Tomāts", informē muzejs.

Rudenī, kad īpaši svarīga kļūst imunitātes stiprināšana, muzejs piedāvā apmeklēt izstādi un iepazīt ārstniecības augu daudzveidību, saņemt konsultācijas un uzzināt vairāk par to audzēšanu, vākšanu un lietošanu.

Izstādes dalībnieki sola bagātīgu eksponātu daudzveidību, kur līdzās dažādiem ārstniecības augiem būs aplūkojamas gan Latvijā tradicionāli audzētas, gan retāk sastopamas un jaunas, nesen iepazītas, dārzeņu šķirnes.

Dārzniecības "Neslinko" pārstāve Saiva Pekuse piedāvā apskatīt, iepazīt un pasmaržot gan iecienītus, gan netradicionālus garšaugus, kā arī demonstrēs aso piparu kolekciju un drosmīgākajiem izstādes apmeklētājiem piedāvās degustācijas. 

Savukārt jaunas saldās paprikas un baklažānu šķirnes prezentē Maija Čerjaka.

Darja Jurevica un Elga Bražūne pierādīs, ka Latvijā var audzēt arī eksotiskos augus - pepīno, kivano, momordiku, melotriju, fizāļus, līčtomātus.

Izstādē dārzkope Marija Tocupe izrādīs savu pupiņu kolekciju, bet tradīciju piekritējus uzrunās Arvīda Neimaņa piedāvātās vecās kartupeļu, ķiploku un sīpolu šķirnes.

Īpaša vieta izstādē būs veltīta Latvijas tradicionālajiem savvaļas un istabas augiem ar ārstniecisku nozīmi, to lomai mūsu ēdienkartes papildināšanā.

Dārzkope Sarma Zarčinska, prezentēs smaržīgās pelargonijas, bet Rita Armulika priecēs ar veselības tējām, ko pati ievākusi Latvijas pļavās.

Izstāde norisināsies līdz 21.septembrim.

Uz augšu
Back