Septembrī raidorganizācija BBC iepazīstināja ar interesantu profesiju – digitālais arheologs, kas ir programmētājs, kas pēta novecojušas videospēles un cenšas atrast kaut ko aizmirstu kodā, ko varētu izmantot mūsdienās. Tehnoloģijas ienāk visas tautsaimniecības jomās, tāpēc jaunas iespējas paveras rūpniecībā, lauksaimniecībā.
Nākotnes lauksaimnieks aktīvi pārvaldīs saimniecības, izmantojot jaunākās inovācijas, kā arī sniegs esošajiem lauksaimniekiem ieskatu tehnoloģiju izmantošanā.
Interesants attīstības virziens ir saistībā ar bezpilota auto izpēti, kad būs nepieciešami bezpilota auto inženieri, dizaineri, testētāji utt. Pieaugot paplašinātās realitātes virzienam, nākotnē vairāk tiks meklēti paplašinātās realitātes dizaineri. Tāpat pieprasīti būs neirotehnoloģiju eksperti un treneri, mākslīgā intelekta treneri un dizaineri, komerciālie kosmosa piloti u.c.
No uzņēmējdarbības prizmas jaunus izaicinājumus rada cilvēki, kas šobrīd savu dzīvi nespēj iedomāties bez digitālās vides un tās sniegtajām iespējām. Tas ir skaidrojams ar to, ka, pieaugot tehnoloģiju uzvaras gājienam, cilvēka ikdienas paradumi un pieņemtie lēmumi aizvien ciešāk savijas ar digitālo vidi, kas paplašina cilvēka digitālo identitāti jaunos apvāršņos, protams, ievērojot datu aizsardzības prasības.
Uzņēmumi un organizācijas, ņemot vērā cilvēka iepriekš izdarītās izvēles un lēmumus digitālajā vidē, var daudz jēgpilnāk un precīzāk uzrunāt savus klientus, piedāvājot pakalpojumus un servisus, kuros patērētāja vajadzības nav apmierinātas vai piepildītas, ja tiek saņemta attiecīga piekrišana.
Nākotnē iegūtie dati uzņēmumiem un organizācijām pavērs jaunus veidus, kā identificēt iespējas tirgū, ieviešot nebijušus pakalpojumus, un veicinās uzticamu attiecību veidošanu ar klientiem.