Partiju finansēšanas kārtību ieviešot pakāpeniski, vienojas vienu miljonu eiro piešķirt sabiedriskajiem medijiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Partiju finansēšanas no valsts budžeta kārtību ieviešot pakāpeniski, koalīcijas partijas vienojušās vienu miljonu eiro nākamajā gadā piešķirt sabiedriskajiem medijiem, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu medijiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs skaidroja, ka valdība ārkārtas sēdē piektdien, 10.oktobrī, plāno apstiprināt 2020.gada budžeta projektu ar to pavadošajiem likumprojektiem, savukārt budžeta iesniegšana Saeimā paredzēta jaunnedēļ, 14.oktobrī.

Valdību veidojošās partijas ir vienojušās arī par to, kā vislabāk veidot partiju finansēšanas likumu. "Vienojāmies koalīcijā, ka valsts finansēšanu partijām ieviesīsim pakāpeniski, tādējādi rodot naudu sabiedriskajiem medijiem," uzsvēra Kariņš.

Uz jautājumu par to, kādiem sabiedrisko mediju tēriņiem rastais miljons eiro paredzēts, Kariņš pagaidām nesniedza konkrētu atbildi, norādot, ka par to vēl tiks diskutēts.

Levits pauda, ka šāds priekšlikums atspoguļo to, ka sabiedriskie mediji ir ļoti būtisks jautājums. Prezidents atklāja, ka puses vienojušās pēc pāris mēnešiem tikties vēl, lai kopīgi meklētu risinājumu sabiedrisko mediju jautājumā.

TVNET jau vēstīja, ka Kariņš koalīcijas partneriem piedāvās jauno partiju finansēšanas modeli ieviest pakāpeniski, pirmajā gadā finansējumu paredzot par miljonu eiro mazāk nekā plānots, šo summu novirzot sabiedrisko mediju atalgojumam.

Par šādu Kariņa priekšlikumu atsevišķi koalīcijas partneri izrādījuši neizpratni. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) pauda sašutumu par to, kādā veidā premjers pieņem lēmumus un par tiem paziņo. 

Tieslietu ministrs stāstīja, ka premjera priekšlikums tiks pārspriests koalīcijas partneru sanāksmē, tomēr, Bordāna ieskatā, Tieslietu ministrijas sagatavotais likumprojekts būs derīgs neatkarīgi no summas, kāda tiks novirzīta partiju finansēšanai.

Uz augšu