Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Izbeigts kriminālprocess par BKUS mediķu darbībām, ārstējot ar difteriju slimu bērnu (6)

Raksta foto
Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts policija (VP) izbeigusi kriminālprocesu par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mediķu darbībām, ārstējot ar difteriju slimu bērnu, kurš vēlāk nomira, aģentūra LETA noskaidroja VP.

Policija kriminālprocesu sāka pērn septembrī pēc mirušās bērna mātes iesnieguma.

Kriminālprocess, kurā tika pārbaudīts, vai BKUS darbībās nav saskatāma nolaidība un bezdarbība, ir izbeigts, jo nav konstatēts noziedzīgs nodarījums, norādīja policijā.

Vienlaikus policija turpina izmeklēšanu citā kriminālprocesā, kurā pērn aizturēja mirušā zēna vecākus par divu citu viņu bērnu, kas arī nebija vakcinēti un bija saslimuši ar difteriju, izņemšanu no slimnīcas, informēja policijā.

Jau vēstīts, ka pēc saslimšanas ar difteriju pērn 16.septembrī mira četrus gadus vecs zēns, kurš nebija vakcinēts pret šo slimību. Vēlāk policija aizturēja zēna vecākus par divu citu viņu bērnu, kas arī nebija vakcinēti un bija saslimuši ar difteriju, izņemšanu no slimnīcas, savukārt bērni tika nogādāti atpakaļ slimnīcā.

Abi vecāki aktīvajā kriminālprocesā ir aizdomās turētie un lieta tiek izmeklēta pēc Krimināllikuma panta par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī.

Tāpat vēstīts, ka pēc zēna nāves uzmanība tika pievērsta ārsta Edgara Medņa darbībām, kad viņš faktiski sāka vainot zēna nāvē Bērnu slimnīcas mediķus. Pēc zēna nāves Mednis vietnē "Telegram" spriedelēja, ka ar difteriju slimojošo bērnu vecāki esot izmantojuši savas Pacientu tiesību likumā noteiktās tiesības un pieņēmuši lēmumu atteikties no meitu turpmākas ārstniecības, jo esot secinājuši, ka "meitu veselībai un dzīvībai var tikt nodarīts kaitējums, kā tas notika ar brālīti, kuru vecāku ieskatā "noārstēja" līdz nāvei".

Šāda vēršanās pret ārstējošajiem mediķiem izsauca asu Bērnu slimnīcas pretreakciju, aicinot dažādas institūcijas vērtēt Medņa rīcību.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) Sertifikācijas padome pagājušā gada decembrī nolēma Mednim anulēt abus ārstniecības sertifikātus - pediatra un homeopāta specialitātē. Vēlāk Mednis padomes lēmumu pārsūdzēja Veselības ministrijā, savukārt ministrija to atstāja negrozītu. Tagad Mednis vērsies tiesā.

Atbilstoši spēkā esošajam regulējumam, ja ārsts apstrīd sertifikāta atņemšanu, lēmums par tā anulēšanu tiek apturēts un sertifikāts jāatjauno, līdz ārsts izmanto savas tiesības pārsūdzēt nelabvēlīgo lēmumu visās trijās tiesu instancēs.

Tāpat LĀB valde lūdza tiesībsargājošām institūcijām vērtēt, vai Medņa publiskajos izteikumos sociālajos tīklos nav saskatāma iespējama naida runa. VP atteicās sākt kriminālprocesu pret Medni pēc saņemtajiem iesniegumiem no Veselības inspekcijas un Bērnu slimnīcas par iespējamu neslavas celšanu slimnīcai un tās personālam. Arī Rīgas Ziemeļu prokuratūrā, izvērtējot LĀB, iesniegumu nolēma nesākt kriminālprocesu.

VP šādu lēmumu pieņēmusi, uzsverot, ka krimināllikumā atbildība paredzēta par neslavas celšanu otrai personai, nevis pret iestādi vai uzņēmumu. Savukārt prokuratūra vērtēja, ka ārsti nav īpaši aizsargājama grupa, attiecīgi goda aizskārums esot risināms civiltiesiskā tiesvedībā, nevis kriminālprocesā.

Komentāri (6)
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu