Uzdarbojas maluzvejnieki - atsavināti 177 bezsaimnieka zvejas rīki

Pazaudētie un atstātie zvejas rīki, kas izcelti no ūdenstilpnēm Pasaules Dabas fonda rīkotās kampaņas "Spoku tīkli" laikā. Ilustratīvs foto

FOTO: Ieva Čīka/LETA

 Valsts vides dienesta (VVD) inspektori, kontrolējot lašveidīgo zivju ieguves lieguma ievērošanu, oktobrī izņēmuši 177 bezsaimnieka zvejas rīkus, informēja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa stāstīja, ka laikā no 30.septembra līdz 3.novembrim vides inspektori ir atraduši un izņēmuši 177 nelegālās zvejas bezsaimnieka rīkus - 151 zivju tīklus, 12 ūdas, astoņus nēģu murdus, četrus zivju murdus un divas gruntsmakšķeres.

Par zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem lašveidīgo nārsta un migrācijas upēs, noformēti 16 administratīvā pārkāpuma protokoli. VVD pārstāve norādīja, ka inspektori šogad lašveidīgo nārsta laikā strādājuši aktīvāk, jo pieaudzis gan izņemto nelegālo zvejas rīku daudzums, gan noformēto protokolu skaits. 2018.gada oktobrī tika atrasti un izņemti 144 nelegālie zvejas rīki un noformēti desmit administratīvā pārkāpuma protokoli.

VVD atgādina, ka arī novembrī un decembrī VVD reģionālo vides pārvalžu inspektori un VVD Zvejas kontroles departamenta inspektori turpinās pastiprināti kontrolēt lašveidīgo migrācijas un nārsta vietas un iepriekš apzināto iespējamo nelegālo zvejas vietu novērošanu, jo lieguma periods turpinās līdz 31.decembrim, uzsvēra Bukleviča.

Kā ziņots, 5.novembrī reida laikā VVD inspektori Straujupītē pie Vangažiem aizturēja un nodeva policijas darbiniekiem maluzvejnieku, kas nelikumīgai zvejai izmantoja elektroierīci un jau bija ieguvis četru lašveidīgu zivju lomu.

Uz augšu