Sv, 7.08.2022.

Ingvers groziņā izdīga: kā iestādīt un audzēt aromātisko sakni

TVNET
Ingvers groziņā izdīga: kā iestādīt un audzēt aromātisko sakni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Pexels

Nav noslēpums, ka rudens mēnešos ir ieteicams stiprināt savu imunitāti vai cīnīties ar pirmajām saaukstēšanās pazīmēm ar ingveru un citronu papildinātām tējām. Tomēr, ilgstoši atstājot ingvera sakni augļu groziņā, jocīgās formas saknei mēdz izdīgt nelieli auga aizmetņi, turklāt tas notiek visai bieži, jo ingvers ļoti labi jūtas istabas apstākļos.

Ilgstoši atstājot ingvera sakni virtuvē, tā drīz vien sāks dzīt zaļus aizmetņus - tas notiek tādēļ, ka ingveri mīl mazliet ēnainas vietas, siltumu un mitrumu, kas bieži vien ir virtuves apstākļu īpašības ziemā. Ja nevēlies, lai ingvers sāk augt, to ir ieteicams likt ledusskapī, siltākajā daļā - durvju plauktiņos. Ja ingvera sakne ir sākusi dzīt zaļus aizmetņus, šo augu var iestādīt puķupodā un līdz vasarai izaudzēt eksotisku augu, kas dārzā izcelsies ar burvīgu aromātu. Jāteic, ka apzināti ingveru ir ieteicams sākt audzēt un stādīt ziemas beigās vai agrā pavasarī, taču nekas traģisks nenotiks, ja eksperimentēsi ar izdīgušajām ingvera saknēm. 

Ingvera zieds
Ingvera zieds Foto: Pixabay

Ingvera sakni drīkst stādīt, sadalot sakni vairākās mazākās daļās vai podā likt visu neparastās formas "kartupeli". Sāc ar podiņa izvēli - ingveru stādi plastmasas vai māla podiņā ar caurumiem pamatnē un izvēlies minerālvielām bagātinātu augsni. Pārklāj augu ar piecu līdz desmit centimetru biezu augsnes kārtu un kārtīgi aplaisti stādu - ingvers ir mitruma mīlošs augs, tāpēc šim augam neļauj izžūt - sakaltušā augsnē ingveri nīkuļos. 

Foto: Pixabay

Ideālā temperatūra ingveram ir līdz +25 grādiem pēc Celsija, tāpēc tas labprāt augs istabas temperatūrā, it īpaši, ja mājoklī ir centrālā apkure, kuru pārvaldnieki nežēlo un darbina uz pilnu jaudu. Pavasarī augu drīkst palutināt ar šķidro komplekso mēslojumu.  

Foto: Unsplash

Vasarā un siltajās pavasara dienās ingveru drīkst nest siltumnīcā vai pat stādīt dobē vietās, kur parasti valda bezvējš un dozēts saules apgaismojums - ingveram tieši saules stari pie sirds neies. No laika, kad virs augsnes parādās pirmie stublāji, līdz sakņu novākšanai paiet astoņi līdz desmit mēneši. Tad šīs saknes var attīrīt, izmantot tēju gatavošanā, pārtikā vai noglabāt atkārtotai stādīšanai.    

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu