Kremļa propagandas rupors RT piedāvā bijušajam Bolīvijas prezidentam darbu televīzijā

Evo Moraless

FOTO: AP/Scanpix

Kremļa atbalstītā televīzijas kanāla RT vadītāja Margarita Simonjana pirmdien piedāvājusi raidījuma vadītāja darbu Evo Moralesam, kurš opozīcijas spiediena rezultātā paziņoja par atkāpšanos no Bolīvijas prezidenta amatu.

"Es piedāvāju Moralesam aizraujošu darbu kā spāņu valodā raidošā RT kanāla raidījumu vadītājam," Simonjana paziņoja ierakstā sociālās saziņas vietnē "Telegram".

Ekvadoras bijušais prezidents Rafaels Korrea vairāk nekā gadu vada sarunu raidījumu par politiku RT spāņu valodā raidošajā kanālā, viņa atgādināja.

"Un nekad nevari zināt, ko liktenis piespēlēs pēc tam," piebilda RT vadītāja.

Pēc trīs nedēļas ilgiem protestiem pret iespējamo krāpšanos prezidenta vēlēšanās Moraless svētdien paziņoja par atkāpšanos no Bolīvijas prezidenta amata. Par atkāpšanos viņš paziņoja pēc tam, kad armija un policija atsauca savu atbalstu visilgāk pie varas bijušajam prezidentam Latīņamerikā.

RT, kas agrāk bija zināms kā "Russia Today", Kremlis izveidoja ar mērķi popularizēt Krievijas viedokli par aktuālajiem notikumiem ar saukli "Jautā vairāk".

Raidījumu vadītāju vidū ir bijušas arī tādas pretrunīgi vērtētas personas kā vietnes "WikiLeaks" dibinātājs Džūljens Asanžs un bijušais Lielbritānijas premjerministrs Džordžs Galovejs.

Uz augšu