Plūdu dēļ slēgts Venēcijas Svētā Marka laukums

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Venēcija, Sv.Marka laukums.
Venēcija, Sv.Marka laukums. Foto: MIGUEL MEDINA/AFP

Venēcijā slēgts tās slavenais Svētā Marka laukums, kas atrodas vienā no zemākajām pilsētas vietām un šonedēļ lielāko daļu bijis zem ūdens saistībā ar plašajiem plūdiem pilsētā.

"Vēl viena ārkārtas situācijas diena," tviterī paziņoja Venēcijas mērs Luidži Brugnaro, norādot arī uz spēcīgo vēju. Svētā Marka laukums ir slēgts, lai izvairītos no apmeklētāju apdraudējuma, sacīja mērs, aicinot iedzīvotājus un tūristus būt piesardzīgiem.

Piektdien priekšpusdienā ūdens līmenis sasniedzis 153 centimetrus virs ierastā jūras līmeņa, bet pēc tam sācis kristies, norādīja pašvaldība. Venēcijā slēgtas skolas un līdzās Svētā Marka laukumam esošā Dodžu pils.

Apmēram 70% UNESCO Pasaules mantojumā iekļautās pilsētas ir zem ūdens, aplēsušie vietējie mediji.

Ūdens līmenis vairs nav sasniedzis 187 centimetrus virs normālā līmeņa, kas reģistrēti trešdienas rītā. Tas bijis augstākais ūdens līmenis Venēcijā vairāk nekā 50 gadu laikā. Tad plūdos zem ūdens bija 90% pilsētas.

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte ceturtdien izsludinājis ārkārtas stāvokli plūdu skartajā Venēcijā, kur augstais ūdens līmenis sabojājis veikalus, baznīcas, pieminekļus un citas vietas vēsturiskajā pilsētā.

Valdība piešķīrusi 20 miljonus eiro ārkārtas palīdzībā Venēcijai.

Privātpersonas varēs pieteikties 5000 eiro kompensācijai, paziņoja Konte, piebilstot, ka juridiskas personas varēs saņemt līdz 20 000 eiro.

Zem Venēcijas ēkām ir tūkstošiem koka balstu, kas tās paceļ nedaudz virs normāla ūdens līmeņa. Šīs konstrukcijas dēļ pilsēta ir pakļauta plūdiem.

Itālijas valdība ir investējusi miljardiem eiro pretrunīgi vērtētā plūdu novēršanas sistēmā, bet tā pašlaik vēl nedarbojas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu