Plāno būtiski palielināt sodu par karoga nepareizu izgatavošanu un izplatīšanu

Karogs Rīgas Doma baznīcā. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ar plānotiem grozījumiem Latvijas valsts karoga likumā tiek plānots būtiski palielināt sodu, kas paredzēts par Latvijas karoga nepareizu izgatavošanu un izplatīšanu, lasāms plānoto grozījumu anotācijā.

Tajā norādīts, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pastāvīgās darba grupas sēdē tika vērsta uzmanība, ka kodeksā līdz šim paredzētais sods 30 eiro apmērā par karoga nepareizu izgatavošanu un izplatīšanu ir nesamērīgi mazs, tāpēc likumprojektā tas palielināts, paredzot sodu fiziskām personām līdz 25 naudas soda vienībām jeb 125 eiro, bet juridiskajām personām līdz 50 naudas soda vienībām jeb 250 eiro.

Tādā veidā sods tiks palielināts, taču rezultātā nepārsniegs līdz šim esošo bargāko soda mēru - 140 naudas soda vienības par klajas necieņas izrādīšanu pret valsts karogu, kas, pēc būtības vērtējot, ir vissmagākais un rupjākais administratīvais pārkāpums pret valsts karogu.

Anotācijā arī skaidrots, ka jau pašreizējais Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz pēc būtības līdzīgu pārkāpumu, proti, par likumā paredzētajā kārtībā neapstiprinātas atribūtikas ar valsts ģerboni izgatavošanu, izplatīšanu vai lietošanu saimnieciskās darbības ietvaros - uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz 140 eiro, bet juridiskajām personām - līdz 280. 

Tādējādi arī sods par valsts karoga neatbilstošu izgatavošanu un izplatīšanu tiks vienādots ar sodu par neapstiprinātas atribūtikas ar valsts ģerboni izgatavošanu un izplatīšanu, skaidrots anotācijā. 

Uz augšu
Back