T, 27.09.2023.

Tbilisi tūkstošiem cilvēku izgājuši demonstrācijā pret valdošo partiju

28 cilvēki aizturēti
TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Shakh Aivazov / AP

Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi otrdien turpinās protesti, kuros tiek pieprasītas vēlēšanu reformas, valdības atkāpšanās un pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu sarīkošana.

Pirmdien Tbilisi demonstrācijā piedalījās aptuveni 20 000 opozīcijas atbalstītāju. Naktī izcēlās protestētāju un policijas sadursmes un 28 cilvēki tika aizturēti.

Policija šorīt izmantoja ūdensmetējus, lai izklīdinātu protestētājus, kas bija sapulcējušies pie parlamenta ēkas, ziņo Gruzijas mediji.

Protestētājus vadīja opozīcijas politiķis Grigols Vašadze, kurš pieprasīja, lai viņu ielaiž parlamentā.

Masu protesti Gruzijā sākās pēc tam, kad valdošā partija atkāpās no solījuma īstenot vēlēšanu reformu, pilnībā pārejot uz proporcionālo sistēmu. Valdošās partijas deputāti 14.novembrī noraidīja likumprojektu par parlamenta vēlēšanu rīkošanu pēc šīs sistēmas nākamgad. 

Pašlaik no Gruzijas parlamenta 150 deputātiem 77 tiek ievēlēti pēc proporcionālās sistēmas, bet 73 deputāti - vienmandāta apgabalos. Opozīcija uzskata, ka šī sistēma iepriekšējās parlamenta vēlēšanās partijai "Gruzijas sapnis" deva iespēju iegūt nesamērīgi lielu mandātu skaitu, nodrošinot tai absolūtu vairākumu.

Pagājušajā nedēļā policija izjauca nometni, ko protestētāji bija ierīkojuši pie parlamenta ēkas, un aizturēja vairāk nekā desmit cilvēkus, liecina Iekšlietu ministrijas sniegtā informācija.

"Gruzijas sapnis" nekārtībās vaino opozīciju, un Iekšlietu ministrija brīdinājusi, ka parlamenta darba traucēšana ir likuma pārkāpums.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais