Zolitūdes traģēdijas krimināllietu turpina skatīt jaunā tiesas sastāvā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šodien, 26. novembrī, jaunā tiesas sastāvā turpina skatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu.

Kopš septembra tiesas sēdes nebija notikušas, jo sasirga viena no tiesas sastāva tiesnesēm Dzintra Zemitāne. Šodien viņa aizstāta ar Anitu Grāvīti. Tas nozīmē, ka lietas iztiesāšana turpināsies un tiks pabeigta jaunā trīs tiesnešu tiesas sastāvā.

Nevienam no klātesošajiem lietas dalībniekiem noraidījumu pret jauno tiesas sastāvu nebija.

Šodien uz tiesas sēdi nebija ieradušies vairāku apsūdzēto aizstāvji, taču apsūdzētajiem nav bijis iebildumu, ka lietu turpina skatīt bez viņu klātbūtnes. Sēdē piedalās daži no cietušajiem, kā arī cietušo pārstāvji. 

Lietā turpinās tiesas debates.

Jau vēstīts, ka raugoties optimistiski, tiesa pieļauj, ka lietu pirmās instances tiesā varētu pabeigt iztiesāt 2020.gada pirmajā pusē. 

Novembrī apritēja seši gadi kopš Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Policija un prokuratūra pirmstiesas izmeklēšanu veica aptuveni divus gadus, savukārt tiesas process patlaban ilgst trīs gadus un septiņus mēnešus.

Jūnijā prokuratūra pabeidza savu debašu runu, izsakot arī viedokli par apsūdzētajam piemērojamā soda veidu un mēru. Tiesas debates ir viens no noslēdzošajiem posmiem lietas izskatīšanas procesā.

Tikmēr Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība "Zolitūde 21.11." uzskata, ka ir vērojama tiesas procesa vilcināšana, tāpēc, protestējot pret ilgo iztiesāšanas procesu, biedrība šogad nerīkoja Zolitūdes traģēdijas piemiņas pasākumus.

Uz augšu
Back