"Google" dibinātāji pamet vadošos amatus mātesuzņēmumā

TVNET/LETA/AFP
"Google" dibinātāji pamet vadošos amatus mātesuzņēmumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Sergejs Brins un Lerijs Peidžs
Sergejs Brins un Lerijs Peidžs Foto: Reuters/ScanPix

Uzņēmuma "Google" vadītājs Sundars Pičajs kļūs arī par māteskompānijas "Alphabet" vadītāju, nomainot šajā amatā "Google" līdzdibinātāju Leriju Peidžu, otrdien paziņoja "Alphabet".

Otrs "Google" līdzdibinātājs Sergejs Brins atstās "Alphabet" direktoru padomes prezidenta amatu. 

Peidžs un Brins tomēr turpinās darboties "Alphabet" kā līdzdibinātāji, akcionāri un direktoru padomes locekļi, teikts kompānijas paziņojumā. 

"Mēs nekad neesam bijuši tie, kas turas pie vadības lomām, kad mēs domājam, ka ir labāks veids, kā vadīt kompāniju," teikts Peidža un Brina vēstulē uzņēmuma darbiniekiem.

Viņi piebilda, ka Pičajs "katru dienu demonstrē pazemību un dziļu aizrautību ar tehnoloģiju mūsu lietotājiem, partneriem un darbiniekiem" un ka "nav labāka cilvēka, kas vestu uz nākotni "Google" un "Alphabet"".

"Alphabet" tika izveidota 2015.gadā kā māteskompānija "Google" un citiem projektiem, tādiem kā autonomo automobiļu vienība "Waymo" un viedpilsētu grupa "Sidewalk Labs".

47 gadus vecais, Indijā dzimušais Pičajs pārņem uzņēmuma vadību laikā, kad "Google" ir iesaistīts skandālos attiecībā uz dominējošo pozīciju tehnoloģiju pasaulē, lietotāju privātuma neievērošanu un datu vākšanas praksi.

Uzņēmumam arī tiek pārmests, ka tas nepietiekami cīnījies pret seksuālu uzmācību darbavietā un novirzījies no sākotnējā uzvedības kodeksa ideāliem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais