Sv, 4.06.2023.

Limbažu novads iebilst Saulkrastu vēlmei "pārņemt" divus tā pagastus

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Limbažu novada Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers.
Limbažu novada Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers. Foto: Evija Trifanova/LETA

Limbažu novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus parakstīties par novada nedalāmību teritoriālās reformas procesā, tādējādi iebilstot Saulkrastu novada vēlmei veidot jaunu pašvaldību, tai bez citām teritorijām pievienojot arī divus Limbažu novada pagastus, liecina domes priekšsēdētāja Didža Zemmera (ZZS) parakstīts publisks aicinājums.

Tajā skaidrots, ka Saeimā priekšlikumu sniegšanai nodots likumprojekts "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums". Šī likumprojekta sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojumā nav paredzēta Limbažu novada administratīvās teritorijas sadalīšana. 

Tomēr Saulkrastu novada domes deputāti nosūtījuši vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), aicinot veidot Saulkrastu novadu, kurā būtu apvienots Saulkrastu novads, Sējas novads, Skultes pagasts un Vidrižu pagasts no Limbažu novada un Liepupes pagasts no Salacgrīvas novada.

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, Limbažu novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus būt vienotiem un aktīvi parakstīties par novada nedalāmību Administratīvi teritoriālās reformas procesā, teikts aicinājumā.

Ikvienu Limbažu novada iedzīvotāju līdz 13.decembrim aicina parakstīties Limbažu novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā, pagastu pārvaldēs, bibliotēkās vai kultūras namos. 

Iedzīvotāju paraksti tiks iesniegti  Saeimā. Limbažu novada dome arī nosūtījusi vēstuli Saeimas frakcijām, kurā pausta stingra nostāja par novada nedalāmību Administratīvi teritoriālās reformas procesā.

Kā ziņots, Limbažu novadu plānots izveidot, tam pievienojot Alojas un Salacgrīvas novadus.

Saeima izskatīšanai parlamenta komisijā nodevusi grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus - Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

Vienlaikus, lai nodrošinātu Olaines novada ģeogrāfisku vienotību, likumprojektā arī ietverts punkts, kas uzdod Olaines un Ķekavas novadu pašvaldībām vienoties par robežas grozīšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu