Trešā advente jeb kristieši iededz svecīti par mīlestību

FOTO: Unsplash

15.12. kristieši aizdedz jau trešo adventes vainaga svecīti, kas nozīmē, ka jau pēc nedēļas tiks svinēti gada baltākie un ģimeniskākie svētki - Ziemassvētki! 

Iededzot trešo sveci Adventa vainagā, gribas domāt par mīlestību, jo Ziemassvētki taču ir lielākā Dieva mīlestības izpausme un jau pavisam drīz šie svētki ienāks katrā ģimenē un sirdī.

3. adventes svētdiena pēc baznīcas simbolikas

«Gaudete - priecājieties!» Prieks ir Svētā Gara klātbūtnes auglis. Prieks ir zīme, ka cilvēks apzinās savu piederību Dievam. Apustulis Pāvils un evaņğēlists Matejs aicina dzīvot garā un pacietībā.

Rūpes un bailes aizsedz Dieva klātbūtni un liek cilvēkam dzīvot, paļaujoties tikai pašam uz sevi. Bet apziņa par Kunga tuvumu un cerība uz Viņa drīzo atnākšanu stiprina cilvēku sirdis.

FOTO: Unsplash

Trešās adventes pasākumi 

Trešās Adventes koncertuzvedums "ZIEMASSVĒTKU BALTĀ MISTĒRIJA"

Jauktais koris “Laudate” 15. decembrī – Trešajā Adventē koncertzālē “Ave Sol” ar koncertuzvedumu “Ziemassvētku Baltā mistērija” vēlas aizvest klausītājus fascinējošā brīnumainā piedzīvojumā, ļaujot iztēlē pārcelties citā laikmetā, un uz dažām stundām, aizmirstot par ikdienas kņadu un steigu, ienirt skaņu un sajūtu mistērijā. Koncertuzvedums “Ziemassvētku Baltā mistērija” veidots kā oriģināls un mūsdienīgs  priekšnesums, kas sevī ietver vokālu un instrumentālu dziesmu spēli un deju elementus par viduslaiku Eiropā populāro sakrālās mistērijas žanru, kas mēdza atainot teju vai visus Bībeles svarīgākos notikumus, sākot no grēkā krišanas līdz Pastarajai tiesai.

Tukuma pusē norisinās vairāki Ziemassvētkiem veltīti pasākumi

Plkst. 12 Durbes pilī norisinās Tukuma muzeja tradicionālais gada nogales pasākums "Zelta svētdiena" ar atskatu uz 2019.gadu un Tukuma muzeja gada balvas "Muzeja nagla 2019" pasniegšana. No plkst.12 Ziemassvētki tiks svinēti arī Jaunpils dzirnavās Šlokenbekas muižā no plkst.11 līdz 13 būs iespēja kopīgi darboties svētku radošajā darbnīcā, pildīt Klauna Pendeles uzdevumus. Savukārt vakarā, plkst.18, Šlokenbekas muižā Ziemassvētku ieskaņu koncertā muzicēs Ēriks Upenieks un Aivars Hermanis. Tukuma Pilsētas parka Rūķu namiņā no plkst.16 līdz 18 būs tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, bet filmu parkā "Cinevilla" seansos plkst.11.30, 14 un 16.30 varēs noskatīties filmu "Dvēseles putenis".

Kamermūzikas koncerts "Ziemassvētku varavīksne"

Rundāles pilī, plkst.15:00notiek kamermūzikas koncerts "Ziemassvētku varavīksne", kurā dziedās Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi.

Ziemassvētku koncerts Jelgavā

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa stiklotajā skatu laukumā, plkst. 15:00 skan dziedātāja Daumanta Kalniņa un pianista Kristapa Vanadziņa koncerts "Torņa ziemas melodija".

Daudziem no mums Advents ir tas laiks, kad klusām gaidām pienākam Ziemassvētkus. Četru svētdienu garumā mūsu mājās iemirdzas sveces liesmiņa, kurai simboliku varam pielīdzināt katrs pēc savām izjūtām. Tas ir meklējumu sevī laiks. Dienas, kad esam kopā ar ģimeni, sev tuvajiem. Lai mierīgs šīs svētku gaidīšanas laiks!

    Uz augšu
    Back