Personām ar 1. vai 2.grupas invaliditāti Rīgā līdz 70% palielinās NĪN atlaides

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Ieva Lūka/LETA

Personām ar 1. vai 2.grupas invaliditāti, kā arī viņu radiniekiem, kas deklarēti tajā pašā adresē, nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojuma apmērs turpmāk būs 70% līdzšinējo 50% vietā, lēmusi Rīgas dome.

Dome pieņēmusi jaunus saistošos noteikumus par NĪN atvieglojumu piešķiršanas kārtību un tie stāsies spēkā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Saistošajos noteikumos galvenokārt saglabātas līdz šim spēkā esošās nodokļa atvieglojumu kategorijas un atvieglojumu piešķiršanas nosacījumi, tomēr ir veiktas arī atsevišķas izmaiņas.

Jaunajos noteikumos paredzēts, ka personām ar 1. vai 2.grupas invaliditāti, kā arī viņu radiniekiem, kas deklarēti tajā pašā adresē, NĪN atvieglojuma apmērs tiek palielināts no 50% uz 70%.

Tāpat jaunajā kārtībā noteikts platības ierobežojums, par kuru piešķirams NĪN atvieglojums daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās, kas nav sadalītas dzīvokļa īpašumos.

Atsevišķām iedzīvotāju kategorijām ieviests papildu nosacījums, ka atvieglojumus nepiešķir, ja persona gūst ienākumus no sava nekustamā īpašuma (vai tā daļas) - izīrējot, iznomājot vai izmantojot saimnieciskās darbības veikšanai.

Jaunajos noteikumos precizēti arī nosacījumi atvieglojumu piemērošanai personai par nekustamo īpašumu, kuru lieto sabiedriskā labuma organizācijas, nosakot, ka atvieglojumi piemērojami tikai tad, ja nekustamo īpašumu pastāvīgi izmanto tikai un vienīgi pati sabiedriskā labuma organizācija, turklāt atvieglojumi vienai personai gadā nevar pārsniegt 5000 eiro. 

Turpmāk atvieglojumus par ēkām, kas atzītas par valsts aizsargājamo kultūras pieminekli un tiek saglabātas atbilstoši Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes norādījumiem, ēkām, kas atzītas par pilsētvides kultūrvēsturisko vērtību veidojošu apbūvi, kurai noteikta kultūrvēsturiski nozīmīga, autentiska apbūves fronte, kā arī rekonstruētām un restaurētām ēkām uz vienas personas pieteikuma pamata saņems visi ēkas kopīpašnieki. Noteikts, ka pieteikumi šo atvieglojumu saņemšanai iesniedzami tikai elektroniski. 

Par ēkām, kas atzītas par valsts aizsargājamo kultūras pieminekli un tiek saglabātas atbilstoši Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes norādījumiem, tiks piemēroti atvieglojumi 25% apmērā, savukārt 50% atvieglojumu piemērošanai būs nepieciešams papildus veikt ēkas fasāžu pilnu atjaunošanu vai pārbūvi un izbūvēt ēkas fasādes dekoratīvo apgaismojumu, nodrošinot tā darbību diennakts tumšajā laikā. 

Tāpat tiek noteikts, ka līdz 2021.gadam (ieskaitot) piešķirs atvieglojumus par dzīvojamo māju, kuras pārvaldīšanas tiesības atbilstoši likumam "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" pārņemtas no pašvaldības un ir noslēgts dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgums, kā arī par dzīvojamo māju, kurā esošie dzīvokļi privatizēti saskaņā ar likumu "Par kooperatīvo dzīvokļu privatizāciju" un ir noslēgts dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgums.

Saistošie noteikumi papildināti ar noteikumu, ka atvieglojumus nepiešķir par periodu, par kuru aprēķinātais nokavēto NĪN maksājumu parāds iesniegts piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais