Indija pieredz bargāko aukstumu daudzu gadu laikā

TVNET/LETA/DPA
Indija pieredz bargāko aukstumu daudzu gadu laikā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: EPA/Scanpix

Indijas ziemeļus pārņēmis aukstums un galvaspilsētā Deli reģistrēts vēsākais decembris 22 gadu laikā.

"Aukstie laikapstākļi saistīti ar aukstu ziemeļrietumu vēju saglabāšanos virs Indijas ziemeļrietumiem apvienojumā ar citiem labvēlīgiem meteoroloģiskiem apstākļiem," paziņoja Indijas Meteoroloģiskā departamenta direktors Mrutjundžajs Mohapatra.

Ceturtdienas naktī Deli zemākā reģistrētā gaisa temperatūra bijusi 4,2 grādi pēc Celsija skalas, kas ir par sešiem grādiem zem vidējā rādītāja.

Kopš 15.decembra aukstuma vilnis piedzīvots Pendžābas, Harjanas, Čandīgarhas, Deli, Utarpradēšas un Rādžastānas štatos.

Utarpradēšas, Deli un citu štatu pašvaldības organizē apmetnes, segas un malku ugunskuriem bezpajumtniekiem un uz ielām dzīvojošajiem, vēstīja laikraksts "Times of India".

Himalaju reģionos Kašmirā un Ladākhā gaisa temperatūra noslīdējusi zem nulles pēc Celsija skalas.

Kašmiras reģiona Šrīnagarā trešdien reģistrēta nakts zemākā temperatūra šosezon, kas bija 4,3 grādi pēc Celsija skalas, vēstīja nacionālā televīzija "Doordarshan".

Ladākhas reģionā, kas pazīstams kā aukstais tuksnesis, Drasā zemākā gaisa temperatūra noslīdējusi līdz -29 grādiem pēc Celsija skalas.

Kopš otrdienas Utarpradēšā miruši vismaz 38 cilvēki, vēstīja ziņu aģentūra IANS, bet štata Veselības departamentā norādīja, ka nav atzinuma, ka visas šīs nāves saistītas ar aukstuma vilni.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu