Pret protestētājiem Parīzē izmantota asaru gāze

Protesti Parīzē, Francijā. FOTO: CHRISTOPHE PETIT TESSON / EPA

Francijā turpinoties protestiem pret prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu, policija ceturtdien likusi lietā asaru gāzi, lai izklīdinātu demonstrantus, kas bloķēja piekļuvi Makrona dibinātās partijas birojam un Parīzes autobusu parkam.

Šie protesti, kas Francijā turpinās jau 29. dienu, ir ilgākie kopš 1968.gada.

Telekanāla BFM video, kas publiskots tviterī, redzams, kā policija palaiž asaru gāzi demonstrantu pūlī pie ieejas autobusu parkā.

Mediji ziņoja, ka saspringta situācija starp policiju un protestētājiem izveidojusies arī Parīzes centrā pie Makrona dibinātās partijas "Republique En Marche" ("Uz priekšu, Republika!", REM) biroja, kas atrodas netālu no operas "Opera Garnier". Arī tur policija protestētāju izklīdināšanai izmantojusi asaru gāzi.

REM vadītājs Stanislass Gerini nosodīja "radikālo demonstrantu iebrukuma mēģinājumu" partijas birojā.

Policija nespēja izskaidrot, kas tieši noticis REM birojā, bet paziņoja, ka neatļautas demonstrācijas laikā netālu no biroja aizturēti trīs cilvēki.

Radikāli noskaņotā arodbiedrība CGT šorīt aicināja turpināt streikus, savukārt Makrons ir solījis panākt pensiju sistēmas reformas apstiprināšanu parlamentā.

Prezidents savā Jaungada uzrunā pauda cerību, ka valdībai izdosies ātri panākt kompromisu ar arodbiedrībām reformu jautājumā, neatkāpjoties no ministru izklāstītajiem principiem.

Taču viņš nenāca klajā ar konkrētiem kompromisa priekšlikumiem, un CGT līderis Filips Martiness jau trešdien intervijā radio RMC aicināja "visu Francijas tautu mobilizēties, protestēt un streikot".

 Transporta darbinieku streiku dēļ vilcienu satiksme un Parīzes metro darbība traucēta kopš 5.decembra.

Ministri plāno 7.janvārī tikties ar arodbiedrībām un darba devēju organizācijām, lai apspriestu vairākus pensiju reformas plānu aspektus.

Uz augšu
Back