Bojāgājušo skaits Austrālijas ugunsgrēkos pieaudzis līdz 26

FOTO: AFP/SCANPIX

Bojāgājušo skaits postošajos Austrālijas meža ugunsgrēkos, kas sākās septembrī, pieaudzis līdz 26, trešdien pavēstīja ārkārtas dienests.

Jaundienvidvelsā vairāk nekā 120 ugunsgrēki turpinās, un 50 no tiem netiek kontrolēti. Viktorijā deg vairāk nekā 40 meža ugunsgrēki, un aptuveni desmit no tiem sākuši saplūst.

Abos štatos otrdien un trešdien lijis lietus, arī meža ugunsgrēku skartajos apvidos.

Tomēr varasiestādes apdraudētajos rajonos vairākās pilsētās mudinājušas iedzīvotājus laicīgi evakuēties, jo jau piektdien tiek prognozēti ekstremāli ugunsgrēka apstākļi.

Sagaidāms, ka situācija piektdien pasliktināsies, austrumu štatos gaisa temperatūrai pārsniedzot 40 grādu atzīmi. Tiek prognozēts arī spēcīgs vējš, un tā rezultātā ugunsgrēki varētu izplatīties vēl straujāk.

Daudzi ugunsgrēki izraisījušies ļaunprātīgas dedzināšanas rezultātā, atzīst varasiestādes, norādot, ka daži ļaunprātīgie dedzinātāji ir tikai 16 gadus veci.

Par dedzināšanu Jaundienvidvelsā nedēļās nogalē apsūdzības izvirzītas trim cilvēkiem, bet kopš novembra kopumā par pārkāpumiem, kas ir saistīti ar meža ugunsgrēkiem, procesuālas sankcijas noteiktas vairāk nekā 180 cilvēkiem, arī 40 nepilngadīgajiem, izteikti brīdinājumi un ierosinātas krimināllietas.

24 cilvēkiem izvirzītas apsūdzības par meža ugunsgrēku tīšu izraisīšanu, par ko draud līdz 21 gadam cietumā.

Uz augšu