Aprit 11 gadi kopš Vecrīgas grautiņiem

TVNET/LETA
Aprit 11 gadi kopš Vecrīgas grautiņiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Foto: Ieva Čīka/LETA

Šodien, 13. janvārī, aprit 11 gadi kopš Vecrīgas grautiņiem, kuru laikā cieta vairāki desmiti cilvēku, tika sadauzītas vairākas mašīnas un apskādētas atsevišķu māju fasādes.

2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu. 

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi - tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja alkoholu, kā arī cieta muzikālais restorāns "Fīlings". Grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.

Grautiņu laikā tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.

Iepriekš kopumā par dalību grautiņos tika apsūdzētas 68 personas, no kurām piecas attaisnotas.

32 personām tiesa piemēroja piespiedu darbu, trīs personām - naudas sodu. 21 personai piespriesta nosacīta brīvības atņemšana, bet septiņas saņēma reālu cietumsodu.

Patlaban Valsts policijā (VP) joprojām turpinās izmeklēšana pret trīs personām par dalību grautiņos.

Pērn vienas personas lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai, kurā sēde nozīmēta 16.janvārī plkst.10.

Tāpat pērn pret vienu personu kriminālprocess izbeigts, jo vainu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā pierādīt pirmstiesas procesā nav izdevies un nav iespējams savākt papildu pieradījumus. Process izbeigts VP ar uzraugošā prokurora piekrišanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu